piątek, 10 maja 2024r.

KPS pokonał BAS i zagra w finale (fotogaleria)

KPS Siedlce wygrał 3:1 z BAS Białystok i awansował do finału Turnieju o puchar prezesa Mostostalu Tomasza Hapunowicza.

W pierwszym secie lepiej spisali się siatkarze ze stolicy Podlasia. BAS odskoczył na kilka punktów w połowie partii i dowiózł przewagę do końca. W kolejnej odsłonie meczu KPS spisał się dużo lepiej i doprowadził do wyrównania.

KPS rozkręcał się z seta na set. W dwóch ostatnich partiach drużyna Mateusza Grabdy zdobyła 50 punktów, zaś rywale w tym czasie tylko 35.

Siedlczanie wygrali 3:1 i awansowali do finału, w którym zmierzą się z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Początek meczu o 13:00.

02.09.22, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)

Turniej: KPS Siedlce – BAS Białystok 3:1 (21:25, 25:21, 25:18, 25:17)

KPS: 6. Piotr Fenoszyn, 7. Damian Dobosz, 13. Michał Gołębiowski, 17. Kacper Wnuk, 77. Radosław Szczeciński, 99. Jakub Strulak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 1. Adrian Kopij, 3. Karol Kubisz, 4. Kami Długosz, 5. Krzysztof Pigłowski, 10. Przemysław Kupka, 11. Adrian Potera (libero)

Sędzia: Henryk Szyszko (Siedlce)