Lepszy remis niż… przegrana (fotogaleria)

Pogoń Siedlce po nudnym meczu zremisowała 0:0 ze Stomilem Olsztyn.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego wiceprezes Piotr Woźnica i prezes Łukasz Jarkowski wręczyli nagrody dwóm piłkarzom siedleckiej Pogoni. Napastnik Cezary Demianiuk został wybrany najlepszym piłkarzem sierpnia, natomiast kapitan Maciej Wichtowski otrzymał nagrodę za rozegranie 100 ligowych meczów w barwach siedleckiej Pogoni.

W pierwszej połowie spotkania żadna z drużyn nie wypracowała przewagi. Gra toczyła się głównie w środku pola i była często przerywana faulami. Nikomu nie udało się oddać celnego strzału na bramkę przeciwnika. W 23 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić napastnik Pogoni Siedlce Robert Prochownik, a zastąpił go Cezary Bujalski. Pierwsza połowa zakończyła się sprawiedliwym 0:0.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry znacząco się nie zmienił. Najlepszą okazję mieli piłkarze Stomilu w 55 minucie, gdy po błędzie Wichtowskiego w rozegraniu Sebastian Szypulski pomylił się w sytuacji sam na sam. Kolejną szansę goście mieli w 83 minucie, jednak wtedy interwencją popisał się bramkarz Pogoni Jakub Kowynia, rozgrywający swój pierwszy ligowy mecz w tym sezonie. Pogoń oddała jeden celny strzał na bramkę gości, w 85 minucie uderzenie Demianiuka w środek bramki obronił Jakub Mądrzyk. Gra nadal toczyła się głownie w środku pola i wciąż było sporo fauli, szczególnie po stronie piłkarzy z Olsztyna. W całym spotkaniu arbiter pokazał aż 15 żółtych kartek, 9 piłkarzom Stomilu i 6 Pogonistom.

Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, który doskonale odzwierciedla to, co działo się na boisku. Jest to pierwsze spotkanie Pogoni w tym sezonie zakończone takim wynikiem. Po 9 kolejkach eWinner II ligi siedlczanie mają na koncie 10 punktów i są tuż nad strefą spadkową.

11 września o 17:00 Pogoń zagra we Wrocławiu z rezerwami Śląska.

03.09.22, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Stomil Olsztyn 0:0

Pogoń: 97. Jakub Kowynia – 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 26. Michał Rutkowski, 98. Maciej Kołoczek – 11. Robert Prochownik (23, 20. Cezary Bujalski; 86, 99. Bartosz Wicenciak), 31. Ernest Dzięcioł (60, 29. Marcinho), 6. Mateusz Piotrowski (86, 16. Jakub Sinior), 8. Kamil Włodyka, 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (61, 23. Nikodem Fiedosewicz)

Stomil: 39. Jakub Mądrzyk – 4. Igor Kośmicki, 33. Jakub Tecław, 3. Lukáš Kubáň – 11. Filip Wójcik, 7. Hubert Krawczun (90+1, 14. Filip Szabaciuk), 15. Shun Shibata, 6. Sebastian Szypulski (63, 8. Maciej Spychała), 10. Karol Żwir – 9. Piotr Kurbiel (84, 20. Werick Caetano), 77. Bartosz Florek (63, 29. Mateusz Maćkowiak)

Żółte kartki: Ernest Dzięcioł 56, Maciej Kołoczek 74, Cezary Bujalski 74, Przemysław Misiak 80, Maciej Wichtowski 90+2, Jakub Sinior 90+5 – Igor Kośmicki 39, Lukáš Kubáň 41, Filip Wójcik 45, Hubert Krawczun 46, Sebastian Szypulski 53, Shun Shibata 60, Maciej Spychała 65, Jakub Grzesiak 88 (na ławce), Mateusz Maćkowiak 90+3

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)