W regionie: Szalony mecz w Mińsku Mazowieckim (fotogaleria)

Trzeci mecz w ciągu tygodnia i trzecie zwycięstwo. Mazovia Mińsk Mazowiecki wspięła się na fotel lidera forBET IV ligi.

To nie był zwykły mecz. Sędzia Piotr Pałaszewski rozdawał kary na lewo i prawo, choć spotkanie nie było brutalne. Łącznie pokazał 22 kartki – 17 żółtych i pięć czerwonych. O tym jak kuriozalne było to spotkanie niech świadczy fakt, że końca pierwszej połowy na ławkach nie doczekali szkoleniowcy, którzy w odstępie kilkunastu minut zostali odesłani na trybuny.

W pierwszej połowie Mazovia za wiele sił wkładała w dyskusję z arbitrem. W 5 minucie mińszczanie mogli objąć prowadzenie, ale Michał Bondara nie zrobił właściwego użytki z piłki przechwyconej przez Wojciecha Trochima. Mazur odpowiedział strzałem Kacpra Laskusa, z którym poradził sobie Mateusz Łysik. Karczewianie zrozumieli, że nie taki rywal straszny jak go malowali. W 24 minucie Piotr Celiński po zgraniu uderzył poza zasięgiem Łysika z kilkunastu metrów. Maza najbliżej wyrównania była po stałych fragmentach gry. W 33 minucie Bondara ostemplował poprzeczkę, zaś w jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy Emil Anusiewicz końcami palców odbił piłkę po strzale Trochima z rzutu wolnego.

Po przerwie na placu gry zameldował się Wojciech Wocial. Doświadczony napastnik rozruszał Mazę. W 55 minucie Tomasz Nieścieruk wyrównał po dograniu Trochima. Między 60 a 70 minutą najbardziej zapracowanym piłkarzem był Bondara. Napastnik Mazy ustrzelił dublet, a następnie obejrzał drugą żółtą kartkę, czerwoną i wyleciał z boiska. Wcześniej dwóch piłkarzy Mazura udało się pod przedwczesny prysznic. Mińszczanie kończyli w dziesiątkę, a karczewianie w dziewiątkę. Drużyna Sasala wygrała 3:1 i, przynajmniej chwilowo, została liderem tabeli.

10 września o 14:00 Mazovia zagra w Przasnyszu z MKS.

03.09.22, 14:00 – Mińsk Mazowiecki

forBET IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Mazur Karczew 3:1 (0:1)

Bramki: Tomasz Nieścieruk 55, Michał Bondara 60, 64 k – Piotr Celiński 24

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 77. Igor Krasznewśkyj, 2. Mateusz Bienias, 25. Łukasz Broź, 23. Tomasz Nieścieruk – 80. Paweł Michalski, 11. Rafał Słowik (46, 10. Wojciech Wocial), 20. Bartosz Malesa (74, 15. Mateusz Pędowski), 9. Wojciech Trochim (81, 13. Kamil Szczęsny), 97. Eryk Więdłocha (67, 27. Jakub Zatorski) – 19. Michał Bondara

Mazur: 25. Emil Anusiewicz – 5. Patryk Kwaśniczko, 2. Mateusz Zawal, 22. Jakub Piekut, 4. Kacper Łukasik – 16. Tomasz Okleka, 19. Łukasz Puciłowski (74, 20. Maksymilian Bąk), 17. Piotr Celiński (88, 3. Mateusz Latuszek), 8. Kacper Laskus (67, 9. Mcoseli Mamfenavumile), 7. Mateusz Kociszewski (90, 14. Oskar Szczepański) – 15. Joachim Majchrzak (90, 6. Piotr Rum)

Żółte kartki: Michał Bondara 19, 68, Wojciech Trochim 21, Alan Grabek 29 (na ławce), Bartosz Malesa 33, Igor Krasznewśkyj 85, Łukasz Broź 90, Tomasz Nieścieruk 90+3 – Mateusz Tereszczyński 10, 45+3 (na ławce), Joachim Majcrzak 22, Piotr Celiński 31, Tomasz Okleka 35, 58, Łukasz Puciłowski 38, Patryk Kwaśniczko 56, 59

Czerwone kartki: Marcin Sasal 33 (Mazovia, na ławce, za dyskusję z arbitrem), Michał Bondara 68 (Mazovia, za drugą żółtą) – Mateusz Tereszczyński 45+3 (Mazur, na ławce, za dyskusję z arbitrem), Tomasz Okleka 58 (Mazur, za drugą żółtą), Patryk Kwaśniczko 59 (Mazur, za drugą żółtą)

Sędzia: Piotr Pałaszewski (Warszawa)