W regionie: Wektra mknie dalej w pucharze (fotogaleria)

Wektra Zbuczyn po ograniu V-ligowca z Dębego Wielkiego zameldowała się w 1/4 finału forBET Pucharu Polski MZPN Siedlce.

W pierwszej połowie grała tylko Wektra. Gospodarze objęli prowadzenie w 9 minucie. Po dalekim zagraniu na wolne pole piłka przelobowała Konrada Jastrzębskiego, zgarnął ją Damian Wróbel i wpakował do opuszczonej bramki. W 24 minucie było już 2:0 dla teamu ze Zbuczyna. Wróbel był faulowany w szesnastce, a rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił Emil Michalak. W pierwszej połowie dogodne okazje mieli jeszcze Jakub Grodzicki (przegrał pojedynek z bramkarzem) oraz Michalak (gości uratowała poprzeczka). Do przerwy było 2:0.

Od początku drugiej połowy Płomienni ruszyli do odrabiania strat. Wysiłki V-ligowca przyniosły efekt w 52 minucie, kiedy Jakub Stolarczyk zamienił na bramkę podanie Patryka Nawrockiego. Mecz się rozkręcił. W 57 minucie niesygnalizowany strzał Miłosza Lubelskiego nieznacznie minął spojenie bramki gości. W odpowiedzi groźnie, choć niecelnie, uderzał Daniel Matwiejczyk. W 65 minucie Jastrzębski jakimś cudem obronił Mateusza Tyszkiewicza z kilku metrów. Defensor Wektry mógł zaliczyć wejście smoka,  ponieważ strzał z głowy był jego pierwszym kontaktem z piłką po wejściu na boisko. W 76 minucie gospodarze rozstrzygnęli losy meczu. Rezerwowy Mirosław Koszyk sprezentował piłkę Tomaszowi Niedziałkowi, który w sytuacji sam na sam musiał pokonać dobrze dysponowanego w drugiej połowie Jastrzębskiego. W końcówce było nerwowo. Posypały się żółte i czerwone kartki. Warto odnotować dwie sytuacje z doliczonego czasu gry: 90+1 – Mateusz Ciupek główkował tuż obok celu; 90+4 – Lubelski po kontrze miał przed sobą tylko Jastrzębskiego, ale posłał piłkę nad poprzeczkę. Ostatecznie Wektra zasłużenie wygrała 3:1.

Wektra pozna ćwierćfinałowego rywala 9 września. To właśnie wtedy odbędzie się losowanie w siedzibie OZPN Siedlce.

07.09.22, 17:00 – Zbuczyn

forBET PP MZPN Siedlce: Wektra Zbuczyn – Płomień Dębe Wielkie 3:1 (2:0)

Bramki: Damian Wróbel 9, Emil Michalak 24 (k), Tomasz Niedziałek 76 – Jakub Stolarczyk 52

Wektra: 91. Damian Krasuski – 29. Dominik Bogusz (56, 33. Kamil Bobryk), 30. Tomasz Lada (64, 2. Mateusz Tyszkiewicz), 24. Emil Michalak, 6. Damian Prokurat – 18. Jakub Grodzicki, 19. Przemysław Jasiński, 7. Miłosz Lubelski, 27. Krystian Musiejczuk, 25. Michał Grochowski (76, 23. Mateusz Prokurat) – 21. Damian Wróbel (67, 31. Tomasz Niedziałek)

Płomień: 36. Konrad Jastrzębski – 2. Jakub Stolarczyk (73, 99. Igor Rechulicz), 27. Marcin Świstak, 11. Kacper Smoderek (62, 20. Mateusz Ciupek), 21. Damian Bąk – 22. Bartłomiej Bogusz (62, 14. Dawid Brzeziński), 5. Jan Laskowski, 10. Daniel Matwiejczyk (82, 24. Roman Jakowienko), 6. Patryk Nawrocki, 8. Jakub Urban (75, 37. Mirosław Koszyk) – 9. Karol Jaszczołt

Żółte kartki: Krystian Musiejczuk 62, Kamil Bobryk 74, Damian Krasuski 78 – Jakub Urban 26, Marcin Świstak 61, Daniel Matwiejczyk 69, Dawid Brzeziński 79, Jan Laskowski 80, 85, Karol Jaszczołt 89

Czerwone kartki: Jan Laskowski 85 (Płomień, za drugą żółtą), Daniel Matwiejczyk (86, za obrazę sędziego)

Sędzia: Marcin Protasewicz (Siedlce)