Finał nie dla Basketu (fotogaleria)

UKS Basket Siedlce przegrał 75:85 ze SPEED sport Wołomin. Ten wynik oznacza, że gospodarze turnieju zagrają o trzecie miejsce.

Początek spotkania nie zwiastował porażki siedlczan. Prowadzenie 16:6 nie utrzymało się długo. Dobra końcówka pierwszej kwarty w wykonaniu wołominian sprawiła, że po 1/4 meczu był remis (20:20). Po niemrawy początku kolejnej odsłony spotkania trójkę trafił Sławomir Wasilewski (24:24). Basket grał nierówno. Na półmetku rywalizacji było 41:39 dla SPEED sportu.

Druga połowa była wypełniona emocjami. W trzeciej kwarcie goście z Wołomina dzięki skutecznym rzutom z dystansu zbudowali rekordową 10-punktową przewagę. Basket utrzymał w grze Aleksander Kielak, który trafił dwa razy z rzędu za trzy punkty. W dalszej części kwarty Piotr Nawrot przesadził z krytyką orzeczeń arbitrów i został przedwcześnie wysłany do szatni. UKS Basket zyskał dwa rzuty osobiste i kontrolę nad piłką. Pomimo nerwowej atmosfery na parkiecie wołominianie przed ostatnią ćwiartką wygrywali 65:58. W czwartej kwarcie UKS Basket pomimo zaciekłej walki nie zdołał odrobić strat. Siedlczanie przegrali 75:85.

W meczu o 3 miejsce UKS Basket zagra z KS Mexum Grójec, który w spotkaniu otwierającym turniej przegrał 90:94 z UKS Gim 92 Warszawa.

10.09.22, 16:30 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

Turniej: UKS Basket Siedlce – SPEED sport Wołomin 75:85 (20:20, 19:21, 19:24, 17:20)

Basket: 15. Dawid Kołodziński 23, 9. Tomasz Gustołek 15, 13. Aleksander Kielak 10, 5. Sławomir Wasilewski 10, 10. Tomasz Wróbel 10, 8. Kamil Kalicki 5, 14. Krzysztof Kania 2, 4. Błażej Grochowski, 11. Władysław Stańczuk

Widzów: 100

Wynik drugiego meczu: UKS Gim 92 Warszawa – KS Mexum Grójec 94:90 (17:25, 27:28, 22:19, 28:18)