KPS Siedlce najlepszy w Białymstoku

KPS Siedlce wygrał Turniej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego BAS CUP 2022.

I-ligowiec z Siedlec w pierwszym meczu z mierzył się z grającym o klasę niżej UKS Centrum Augustów. Niespodzianki nie było. KPS wygrał 3:0 i zameldował się w finale. W drugim półfinale Avia Świdnik poradziła sobie z gospodarzami – BAS Białystok. W ten sposób ustalono skład meczu o trzecie miejsce i finału.

Drugi dzień zmagań zaczął się od starcia gospodarzy z II-ligowcem z Augustowa. BAS wygrał 3:0. Siedleckich kibiców najbardziej interesował jednak finał. W pierwszej partii ostatniego meczu turnieju KPS zmiótł rywali z parkietu, wygrywając do 11. Drugi set był bardziej wyrównanym. W pewnym momencie Avia wypracowała trzypunktową przewagę, ale końcówka należała do siedlczan. W trzecim secie KPS nie spuścił z tonu i sięgnął po wygraną 3:0, a co za tym idzie zgarnął Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego.

17 września KPS miał zainaugurować ligę meczem z Olimpią Sulęcin, ale spotkanie zostało przełożone. W dniach 23-24 września siedlczanie wezmą udział w turnieju w Chełmie.

09.09.22, 16:00 – Białystok

I mecz turnieju: UKS Centrum Augustów – KPS Siedlce 0:3 (20:25, 15:25, 17:25)

KPS: Damian Dobosz, Piotr Fenoszyn, Michał Gołębiowski, Karol Kubisz, Przemysław Kupka, Krzysztof Pigłowski, Adrian Potera (libero), Jakub Strulak, Radosław Szczeciński, Patryk Waloch (libero), Kacper Wnuk

MVP: Damian Dobosz

10.09.22, 13:30 – Białystok

Finał turnieju: KPS Siedlce – Avia Świdnik 3:0 (25:11, 25:20, 25:20)

KPS: Kamil Długosz, Adrian Kopij, Przemysław Kupka, Krzysztof Pigłowski, Jakub Strulak, Radosław Szczeciński i Patryk Waloch (libero) oraz Adrian Potera (libero).

MVP: Krzysztof Pigłowski