W końcówce oddali punkty rywalom

W meczu zamykającym 10 kolejkę eWinner II ligi Pogoń Siedlce przegrała 0:1 ze Śląskiem II Wrocław.

Trener Damian Guzek nie mógł skorzystać z usług wykartkowanego Ernesta Dzięcioła oraz kontuzjowanych Roberta Prochownika oraz Damiana Szuprytowskiego.

W pierwszej połowie przewagę mieli zawodnicy rezerw Śląska. Już w 2 minucie po błędzie Jakuba Kowyni strzał oddał Sebastian Bergier, jednak bramkarz Pogoni poprawił się udaną interwencją. Kilka minut później stuprocentową okazję na strzelenie gola miał wychowanek Atletico Madryt Javier Ajenjo Hyjek, lecz uderzył ponad bramką. W 33 minucie podobnie spudłował Adrian Łyszczarz. Pogoń najlepszą sytuację w pierwszej odsłonie spotkania miała w 38 minucie, gdy po rzucie rożnym Krystiana Misia niecelny strzał z głowy oddał Damian Nowak. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

W drugiej połowie zwiększyła się liczba ataków piłkarzy siedleckiej Pogoni. Dwa uderzenia oddał Miś, jednak jedno zostało zablokowane, a drugie było niecelne. W 59 minucie dobrą okazję oddając niecelny strzał głową zmarnował Cezary Demianiuk. Pięć minut później ten sam zawodnik nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Józefem Burtą, wychowankiem Pogoni Siedlce. Aż do 89 minuty piłkarze Śląska oddawali tylko łatwe strzały po ziemi na bramkę siedlczan. Wtedy Kowynia sfaulował Bergiera przy linii końcowej i sędzia musiał podyktować rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę pewnie wykorzystał sam faulowany i rywale biało-niebieskich wyszli na prowadzenie. W końcówce Pogonistom nie udało się już stworzyć dobrej sytuacji i zanotowali szóstą porażkę w tym sezonie ligowym. Po 10 kolejkach eWinner II ligi siedlecka Pogoń ma na swoim koncie 10 punktów i znajduje się w strefie spadkowej.

17 września o 16:00 Pogoń podejmie Znicza Pruszków.

11.09.22, 17:00 – Wrocław

eWinner II liga: Śląsk II Wrocław – Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)

Bramka: Sebastian Bergier 89 (k)

Śląsk II: 1. Józef Burta – 27. Kuba Lizakowski, 4. Jehor Macenko (46, 18. Patryk Caliński), 22. Mateusz Stawny, 20. Olivier Wypart, 14. Michał Szmigiel (85, 21. Łukasz Gerstenstein) – 24. Piotr Samiec-Talar (73, 26. Miłosz Kurowski), 10. Mateusz Młynarczyk (67, 23. Robert Pisarczuk), 8. Javier Ajenjo Hyjek, 17. Adrian Łyszczarz (73, 3. Kacper Radkowski) – 19. Sebastian Bergier

Pogoń: 97. Jakub Kowynia – 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 26. Michał Rutkowski, 98. Maciej Kołoczek – 56. Cezary Demianiuk, 6. Mateusz Piotrowski (82, 16. Jakub Sinior), 8. Kamil Włodyka, 99. Bartosz Wicenciak (81, 29. Marcinho), 21. Krystian Miś (61, 20. Cezary Bujalski) – 9. Damian Nowak.

Żółte kartki: Jehor Macenko, Kuba Lizakowski, Krzysztof Wołczek 51 (na ławce) – Mateusz Piotrowski, Michał Rutkowski, Maciej Wichtowski, Maciej Soroka 88 (na ławce)

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)