Czy to już kryzys? (fotogaleria)

Pogoń Siedlce przegrała 3:4 ze Zniczem Pruszków. To piąty ligowy mecz biało-niebieskich bez zwycięstwa.

Pogoń Siedlce bardzo dobrze rozpoczęła derbowe spotkanie. Już w 7 minucie dośrodkowanie z wrzut z autu wykorzystał Damian Nowak, który zdobył bramkę po strzale z głowy. W późniejszej części pierwszej połowy siedlczanie dali się zepchnąć do defensywy, co doskonale wykorzystali piłkarze z Pruszkowa. W 29 minucie wynik meczu po podaniu Macieja Firleja w pole karne wyrównał Japończyk Shuma Nagamatsu. Już cztery minuty później po raz pierwszy w tym meczu Macieja Kikolskiego pokonał sam Firlej, zawodnik Pogoni Siedlce w sezonie 2019-20. W 38 minucie Michał Rutkowski sfaulował Nagamatsu we własnej szesnastce. Rzut karny pewnie wykorzystał Firlej. W 45 minucie bramkę kontaktową także po rzucie karnym zdobyła Pogoń. Faulowany był Cezary Demianiuk, a jedenastkę wykonał Nowak, który strzelił już swoją szóstą bramkę w tym sezonie ligowym. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:2 dla Znicza Pruszków.

Przez znaczną część drugiej połowy wciąż była widoczna znaczna przewaga drużyny gości. W 54 minucie uderzając nad bramką Kikolskiego dobrą okazję po indywidualnej akcji zmarnował Nagamatsu. W 57 minucie hat tricka skompletował Firlej, który wyszedł jednocześnie na prowadzenie w ligowej klasyfikacji strzelców. Sześć minut później piłkarze Znicza obili słupek bramki Pogoni. W końcówce spotkania biało-niebiscy próbowali ponownie nawiązać walkę z lepiej dysponowanym rywalem. W 86 minucie ważną interwencją po strzale Krystiana Misia popisał się bramkarz Piotr Misztal, brat byłego bramkarza siedleckiej Pogoni. Minutę później strzelając trzecią bramkę dla gospodarzy nadzieję na korzystny rezultat przywrócił Ernest Dzięcioł.

W ostatnich minutach Pogonistom nie udało się już wyrównać i w ten sposób zanotowali kolejną ligową porażkę. Po 11 kolejkach eWinner II ligi nadal mają na koncie 10 punktów i zajmują 15 miejsce w ligowej tabeli, drugą kolejkę z rzędu kończąc w strefie spadkowej.

1 października Pogoń zagra z Wisłą Puławy. Tydzień wcześniej ma rozegrać sparing, ponieważ mecz z Lechem II został przełożony.

17 września 2022, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 3:4 (2:3)

Bramki: Damian Nowak 7, 45 (k), Ernest Dzięcioł 87 – Shuma Nagamatsu 29, Maciej Firlej 33, 38 (k), 57

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 11. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz (83, 16. Jakub Sinior) – 29. Marcinho (60, 10. Krystian Miś), 6. Mateusz Piotrowski (72, 31. Ernest Dzięcioł), 8. Kamil Włodyka, 99. Bartosz Wicenciak (46, 7. Damian Szuprytowski), 56. Cezary Demianiuk (71, 20. Cezary Bujalski) – 9. Damian Nowak.

Znicz: 12. Piotr Misztal – 17. Dawid Barnowski, 21. Łukasz Bogusławski, 3. Dmytro Juchymowycz, 16. Mateusz Grudziński, 11. Paweł Moskwik – 7. Tymon Proczek (68, 30. Wiktor Nowak), 6. Krystian Pomorski, 13. Mateusz Cegiełka, 18. Shuma Nagamatsu (85, 8. Mateusz Możdżeń) – 9. Maciej Firlej

Żółte kartki: Michał Rutkowski 37, Kamil Włodyka 46, Marcinho 47, Damian Nowak 80, Ernest Dzięcioł 85, Paweł Księżopolski 90+2 (na ławce) – Mateusz Grudziński 18, Mateusz Cegiełka 71, Wiktor Nowak 82, Paweł Moskwik 86

Sędziował: Albert Różycki (Łódź)