W regionie: Mazovia grała do końca (fotogaleria)

Mazovia Mińsk Mazowiecki nie zbacza ze zwycięskiego kursu. Drużyna Marcina Sasala wygrała 2:1 z Ząbkovią Ząbki.

Już w 3 minucie formę Mateusza Kryczki strzałem z rzutu wolnego sprawdził Wojciech Trochim. Odpowiedź gości z Ząbek była konkretna. W 7 minucie Patryk Zych trafił z głowy po wrzutce Bartosza Lelity. Mazovia przez długi czas biła głową w mur. Mińszczanie prezentowali się lepiej, ale każda wizyta Ząbkovia w okolicach bramki Mateusza Łysika pachniała golem na 2:0. Blisko wyrównania było w 22 minucie, ale Michał Bondara nie zdołał przeciąć głową tak jak planował strzału Tomasza Nieścieruka. W końcówce pierwszej połowy Maza podkręciła tempo, ale Kryczka nie dał się pokonać.

Mińszczanie dobrze weszli w drugą połowę. W 50 minucie powinno być 1:1, ale Paweł Michalski za długo zwlekał ze strzałem po oskrzydlającej akcji Eryka Więdłochy. Były piłkarz Pogoni Siedlce w tej sytuacji uszkodził kciuk. Zacisnął jednak zęby i pomimo bólu grał dalej. Tuż po opatrzeniu palca wrócił na boisko i trafił z głowy po centrze Trochima z rzutu rożnego. Maza nie zadowoliła się remisem. Bienias, Bartosz Malesa i rezerwowy Wojciech Wocial nie mogli znaleźć sposobu na Kryczkę. Aż nadeszła ostatnia minuta doliczonego czasu gry. Malesa dograł do Wociala, a ten zapewnił mińszczanom kolejny, szósty z rzędu, komplet punktów.

24 września o 13:00 Mazovia zagra w Przysusze z Oskarem.

17.09.22, 13:30 – Mińsk Mazowiecki

forBET IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Ząbkovia Ząbki 2:1 (0:1)

Bramki: Eryk Więdłocha 54, Wojciech Wocial 90+6 – Patryk Zych 7

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 77. Igor Krasznewśkyj, 2. Mateusz Bienias, 28. Łukasz Broź, 25. Tomasz Nieścieruk – 16. Paweł Michalski (54, 15. Mateusz Pędowski), 22. Pawło Ksionz (78, 27. Jakub Zatorski), 20. Bartosz Malesa, 9. Wojciech Trochim, 97. Eryk Więdłocha – 19. Michał Bondara (68, 10. Wojciech Wocial)

Ząbkovia: 12. Mateusz Kryczka – 5. Rafał Mazurczak, 23. Sebastian Olczak, 13. Konrad Budek, 2. Przemysław Szulakowski – 7. Patryk Zych (56, 34. Jakub Lis), 16. Bartosz Lelito (79, 6. Sebastian Nowiński), 97. Stanisław Nieczyporenko, 8. Bartosz Wiśniewski (20, 14. Mateusz Mazur, 74, 31. Filip Głowala), 10. Kewin Przygoda (56, 20. Piotr Maślanka) – 15. Mateusz Augustyniak

Żółte kartki: Igor Krasznewśkyj 30, Wojciech Trochim 55, Mateusz Bienias 66, Jakub Zatorski 86

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)