czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Rugbistów miłe złego początki (fotogaleria)

Siedleccy rugbiści przegrali 10:31 z Budowlanymi Lublin.

Pierwsza połowa, pomimo przegranej 10:17, była udana. Już w premierowej akcji siedlczanie zanotowali przyłożenie. Przemysław Rajewski zanotował rajd jak za najlepszych czasów i zanotował przyłożenie. Po chwili podwyższył Mamuka Chanchibadze. Budowlani szybko otrząsnęli się z niespodziewanej straty. Przed upływem pierwszego kwadransa to goście z Lublina osiągnęli przewagę i ją udokumentowali przyłożeniami. Po piątce znanego z gry w MKS Grzegorza Szczepańskiego zrobiło się 17:7. Po karnym Chanchibadzego Pogoń zniwelowała przewagę do siedmiu oczek. W końcówce pierwszej połowy gospodarze mieli okazje na kolejne punkty, ale ich nie wykorzystali.

Warto dodać, że w pierwszej połowie urazów wykluczających dalszą grę doznali Mateusz Krasuski oraz Kacper Skup. A że na ławce rezerwowych było tylko trzech zawodników to pole manewru zostało ograniczone do minimum.

Po przerwie punktowali już tylko lublinianie dowodzeni z ławki przez doskonale znanego w Siedlcach Andrzeja Kozaka. Ostatecznie Budowlani wygrali 31:10. Różnicę w drugiej połowie zrobili rezerwowi. Pogoniści pokazali charakter, ale organizmów i braków kadrowych nie byli w stanie oszukać.

1 października Pogoń zagra w Łodzi z liderem Ekstraligi – Master Pharmem.

18.09.22, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 10:31 (10:17)

Punkty: Mamuka Chanchibadze 5 (K, pd), Przemysław Rajewski 5 (P) – Nkululeko Ndlovu 6 (pd), Robizon Kelberashvili 5 (P), Marzuq Maarman 5 (P), Gerhardus Pretorius 5 (P), Grzegorz Szczepański 5 (P), Piotr Wiśniewski 5 (P)

Pogoń: 1. Rati Asatiani, 2. Mateusz Krasuski (26, 19. Grzegorz Muszyński, 70, 20. Michał Sadowski), 3. Kostiantyn Guriłow, 24. Giorgi Maisuradze, 5. Bartłomiej Bareja, 6. Norbert Kargol, 7. Ihor Struczkowśkyj, 8. Eduard Wertyłećkyj, 9. Dawid Lorentowicz, 10. Mamuka Chanchibadze, 14. Adam Dudek, 16. Przemysław Rajewski, 11. Kacper Skup (35, 21. Kacper Boruc), 13. Mateusz Dąbrowski, 15. Łukasz Korneć

Budowlani: 1. Robizon Kelberashvili (72, 16. Piotr Więchowski), 2. Piotr Skałecki (66, 19. Gabriel Brożek), 3. Ołeksij Nowikow (67, 17. Marcin Mazur), 4. Wojciech Król, 5. Bartłomiej Jasiński (47, 18. Marzuq Maarman), 6. Michał Musur, 7. Jakub Dec (69, 20. Benjamin Tomaszewski), 8. Piotr Wiśniewski (69, 21. Michał Pasieczny), 9. Kuziwakwashe Kazembe, 10. Nkululeko Ndlovu, 11. Kacper Muchowski (41, 23. Maksymilian Próchniak), 12. Grzegorz Szczepański (60, 22. Jakub Bobruk), 13. Michał Węzka, 14. Maciej Grabowski, 15. Gerhardus Pretorius

Sędzia: Bartłomiej Gwozdecki