wtorek, 4 października 2022

Andrzej Kuć: III liga jest moim marzeniem

Rozmowa z Andrzejem Kuciem, prezesem Mazovii Mińsk Mazowiecki.

Niedawno Mazowiecki Związek Piłki Nożnej świętował 100-lecie istnienia. To była miła ceremonia także dla pana…

Zostałem nagrodzony i wywołany do tablicy. Otrzymałem ministerialną złotą odznakę „Zasłużony dla sportu”. Byłem zaskoczony, że jako jedyny zostałem w taki sposób uhonorowany. To dla mnie ogromne wyróżnienie.

Czy takie rzeczy pana ruszają? Wiele osób mówi, że to nie dla odznaczeń angażują się w sport, ale zawsze przyjemne są chwile docenienia.

Nie jestem w sporcie dla orderów, ale takie chwile sprawiają przyjemność. To na pewno nobilitacja, ale również bodziec do jeszcze większego wysiłku. Traktuję nagrodę jako oczekiwanie, że dalsza praca powinna być taka sama, albo nawet jeszcze większa.

Jako prezes klubu grającego na szczeblu wojewódzkim już od kilku lat współpracuje pan ze związkiem. Czy widzi pan zmiany zachodzące w MZPN?

Myślę, że dużo zmieniło się na plus. Związek ruszył w stronę medialną, ale są korzyści dla klubów. Jeżeli otrzymujemy pieniądze, gratyfikacje w sprzęcie to jest to pozytywne. Wiele planowanych działań jest konsultowanych z prezesami klubów. Wydaje mi się, że MZPN zmierza w dobrym kierunku.

Kluby, w tym Mazovia, otrzymały kamery. Czemu one mają służyć?

Kluby muszą nagrywać swoje mecze, które trafiają do chmury. To dobrze, ponieważ każdy z trenerów ma do nich dostęp. Każdy klub dostarcza materiał z bramkami z każdej kolejki, co potem jest podstawą do tworzenia magazynu IV ligi ze skrótami.

Sezon 2021-22 był przejściowy dla Mazovii. Obecny w scentralizowanej IV lidze nie może już taki być.

Przygotowywaliśmy się do sezonu z zamysłem walki o najwyższe lokaty, dokonaliśmy kilku zmian. Chcemy walczyć o najwyższe cele. Wygraliśmy wszystkie sparingi z III-ligowcami. To dobry punkt odniesienia. W przyszłość patrzymy z optymizmem.

Czy wierzy pan, że mecze w scentralizowanej IV lidze przyciągną większą liczbę kibiców na stadion Mazy?

Liczę na to. O IV lidze będzie mówiło się głośniej, mocniej, więcej. Jeżeli do tego dojdą dobre wyniki to kibiców będziemy mieć więcej. W klubie wracamy do pracy z człowiekiem, który kiedyś zajmował się sprawami marketingowymi. Działamy w tym kierunku, aby pozyskać nie tylko kibiców, ale i sponsorów.

Kibice są wybredni w obecnych czasach. Czy warunki oglądania meczów na Mazovii ulegną poprawie?

Prowadzone są rozmowy o zmianach na obiekcie Mazovii, istnieje pewna koncepcja. Być może nie jest ona optymalna, ale musi cieszyć to, że ten temat jest poruszany w różnych miejscach. Nasz obiekt nie pomaga w pozyskiwaniu kibiców. Stadion powinien być wielozadaniowy, trybuna powinna być zlokalizowana wyżej i tak dalej. Musimy dążyć do tego, aby każdy mecz był świętem. Jeździłem trochę po świecie i tak to właśnie odbywa się w innych krajach.

Wyzwaniem, ale i radością, są rezerwy w V lidze.

Nasi wychowankowie, nasze bezpośrednie zaplecze musi grać w jak najwyższej lidze. V liga stoi na zdecydowanie wyższym poziomie niż siedlecka okręgówka. Mamy dwie drużyny seniorskie na poziomie wojewódzkim, ale i 15 zespołów młodzieżowych. Jest w czym wybierać.

Czy z pańskich ust padnie deklaracja o walce o awans?

III liga jest moim marzeniem. Czy zostanie ono spełnione? Chciałbym!

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments
Darekl

Niech prezes wierzy
Bo marzenia się spełniają

Zbyszek

Za kilka lat Mazovia może stać lepiej piłkarsko niż Pogoń. Oby tak się nie stało, bo w Siedlcach zasługujemy minimum na 3 ligę!

Darekl

Ja mysle ze tak nnie bedzie i ze sie jeszcze podniesiemy zkolan

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook