Wygrany sparing z juniorami Legii (fotogaleria)

Pogoń Siedlce w meczu sparingowym pokonała juniorów Legii Warszawa 3:1.

Pierwsza połowa była wyrównana, jednak to piłkarze juniorów Legii grali wysokim pressingiem i byli w stanie na długo zamknąć na własnej połowie siedlczan, którzy próbowali odpowiadać kontrami. Już w 5 minucie interweniować musiał Jakub Kowynia po strzale Wiktora Puciłowskiego. W 18 minucie celny strzał obroniony przez bramkarza z rzutu wolnego oddali piłkarze Pogoni. W późniejszej części pierwszej odsłony spotkania Kowynia zaliczył jeszcze trzy interwencje, a skapitulował dopiero w 37 minucie po uderzeniu Puciłowskiego. Chwilę później wyrównał kapitan Maciej Wichtowski, który wykorzystał dośrodkowanie Nikodema Fiedosewicza w pole karne i strzałem głową pokonał bramkarza Aleksandra Mickielewicza. Tuż przed przerwą w podobny sposób udało się to także Michałowi Rutkowskiemu i Pogoń wyszła na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla siedleckiej Pogoni.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali grę i było widoczne ich większe doświadczenie. W pierwszych minutach sędzia podjął kontrowersyjną decyzję odgwizdując spalonego i nie uznając bramki Macieja Kołoczka. W 69 minucie Kołoczek zdobył już uznaną bramkę, pokonując bramkarza w sytuacji sam na sam po podaniu Damiana Szuprytowskiego. W 76 minucie spektakularną paradą po strzale Szuprytowskiego popisał się bramkarz Legionistów. W 88 minucie tym razem jednoznacznie słusznie nieuznaną z powodu spalonego bramkę zdobył Cezary Demianiuk. Do końca spotkania wynik się już nie zmienił i biało-niebiescy odnieśli zasłużone zwycięstwo 3:1 nad zespołem U-19 zaprzyjaźnionego z Pogonią klubu.

W Pogoni zagrali byli Legioniści: Jakub Kowynia, Tomasz LewandowskiJakub Sinior i Bartosz Wicenciak.

Kolejne ligowe spotkanie MKP Pogoń rozegra w sobotę 1 października o 15:00 w Siedlcach z Wisłą Puławy.

24.09.22, 11:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Legia Warszawa (juniorzy) 3:1 (2:1)

Bramki: Maciej Wichtowski 42, Michał Rutkowski 45, Maciej Kołoczek 63 – Wiktor Puciłowski 37

Pogoń: 97. Jakub Kowynia – 24. Przemysław Misiak (46, 98. Maciej Kołoczek), 19. Maciej Wichtowski, 14. Michał Rutkowski, 2. Tomasz Lewandowski, 23. Nikodem Fiedosewicz (46, 10. Krystian Miś) – 6. Mateusz Piotrowski, 32. Jakub Sinior (46, 27. Ernest Dzięcioł), 17. Bartosz Wicenciak (46, 7. Damian Szuprytowski) – 22. Marcinho, 25. Cezary Demianiuk

Legia (j): 1. Aleksander Mickielewicz (46, 12. Franciszek Chojak) – 2. Marcel Krajewski (14, 15. Patryk Winiarski), 4. Jakub Okusami, 5. Rafał Boczoń (61, 14. Bartosz Płocki), 3. Maciej Bochniak (46, 13. Patryk Bek) – 7. Wiktor Puciłowski (61, 16. Franciszek Saganowski), 6. Fryderyk Misztal (75, 8. Kacper Knera), 8. Kacper Knera (46, 18. Oskar Lachowicz), 20. Szymon Grączewski (61, 17. Bartosz Mikołajczyk), 11. Patryk Romanowski (61, 19. Dawid Niedźwiedzki) – 9. Szymon Siodłowski

Żółta kartka: Fryderyk Misztal 29

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)