Derby regionu dla Pogoni II (fotogaleria)

Derby regionu dla Pogoni II

Rezerwy Pogoni pokonały na własnym boisku Podlasie Sokołów Podlaski 3:1.

Ośmiu zawodników z kadry II-ligowca wzmocniło zespół Marcina Tomaszewskiego w meczu z Podlasiem Sokołów Podlaski. Za kartki pauzował Szymon Mucha.

Pierwszy minuty to wymiana ciosów z obu stron. W 11 minucie Bartosz Wicenciak podał do Cezarego Bujalskiego, ten przejął futbolówkę i zdobył gola dającego prowadzenie. W 24 minucie goście zdołali wyrównać. Jarosław Szach obsłużył Ołeksija Zinkewycza, który wykorzystując błąd Adama Lewkowskiego znalazł się w dogodnej sytuacji i strzelił wyrównującego gola.

Druga połowa była lepsza w wykonaniu Pogoni, która stworzyła sobie więcej okazji podbramkowych. Zawodziła jednak skuteczność. Mecz rozstrzygnął się dopiero w końcówce meczu. W 89 minucie rzut karny, podyktowany za faul Kamila Dmowskiego na Marcelu Grochowskim wykorzystał Bartosz Wicenciak. Ostatnia akcja w meczu ustaliła rezultat spotkania. Krystian Miś zagrał wzdłuż bramki rywala, do piłki dopadł Patryk Rojek i piłka po raz kolejny znalazła się w siatce Marcina Adamiaka.

W drużynie Podlasia wystąpili byli Pogoniści: Marcin Adamiak, Dawid Ardej, Kamil Dmowski, Mateusz OmieciuchMarcin Paczkowski oraz Przemysław Rodak, który jest także trenerem zespołu z Sokołowa Podlaskiego. W Pogoni II zagrał Adrian Czerski, w przeszłości piłkarz Podlasia.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w sobotę 1 października o 12:00 w Chlebni z LKS.

25.09.22, 12:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Decathlon V liga: Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 3:1 (1:1)

Bramki: Cezary Bujalski 11, Bartosz Wicenciak 89 (k), Patryk Rojek 90+4

Pogoń II: 97. Jakub Kowynia – 19. Przemysław Misiak, 2. Adrian Wrzosek, 17. Adam Lewkowski, 15. Adrian Czerski – 18. Krystian Miś, 16. Jakub Sinior, 8. Kacper Stankiewicz (46, 7. Patryk Rojek), 99. Bartosz Wicenciak, 22. Cezary Bujalski – 9. Marcel Grochowski

Podlasie: 1. Marcin Adamiak – 20. Kamil Horowicz (65, 13. Adam Zając), 5. Przemysław Rodak, 11. Marcin Paczkowski, 4. Łukasz Parzonka – 14. Jakub Kozaczuk (78, 9. Paweł Buczyński), 18. Kacper Komycz (78, 3. Dawid Ardej), 8. Kamil Dmowski (89, 15. Kacper Retko), 6. Jarosław Szach – 10. Ołeksij Zinkewycz, 7. Mateusz Omieciuch

Żółte kartki: Adam Lewkowski 82, Cezary Bujalski 90+1 – Mateusz Omieciuch 61, Marcin Paczkowski 84

Sędzia: Tomasz Ołowski (Siedlce)