W starciu beniaminków górą Gołąbek (fotogaleria)

W meczu 7 kolejki Komnet Media ligi okręgowej ULKS Gołąbek pokonał na swoim obiekcie ŁDK Łosice 3:1.

Choć najlepsze zespoły klasy A poprzedniego sezonu  w sobotę 24 września po raz pierwszy mierzyły się na szczeblu ligi okręgowej, to rywalizacja organizacji ULKS Gołąbek i ŁDK Łosice na dobre zapoczątkowana została już cztery sezony temu na poziomie klasy B. Od 2021 roku niezmiennie górą z tych starć wychodzili piłkarze z gminy Skórzec. Podopieczni Pawła Kiełczykowskiego starali się podtrzymać dobrą passę w rywalizacji z gośćmi z Łosic. Wyżej sklasyfikowany w tabeli przed tym meczem zespół Jacka Izdebskiego planował odwrócić złą kartę starć z Gołąbkiem, podtrzymując udaną serię trzech kolejnych ligowych zwycięstw.

Mecz zaczął się zgodnie z planem drużyny ULKS, która szybko przejęła kontrolę nad meczem i skrzętnie szukała swojej okazji do szybkiego wypunktowania przeciwnika. Udało się to już w 10 minucie, kiedy to do piłki niefrasobliwie wybitej przez pomocników ŁDK dopadł Jakub Ejsymont i precyzyjnym strzałem z półdystansu, po drodze obijając słupek, dał prowadzenie gospodarzom. Gołąbek poszedł za ciosem, strzelając kolejną bramkę w 21 minucie. Michał Kruszewski uderzył nieprzyjemnie z rzutu wolnego, Filip Podlipniak sparował piłkę do boku, ale wobec dobitki głową nabiegającego Alberta Ziółkowskiego był już bezradny. Piłkarze ŁDK doszli do inicjatywy po 30 minutach gry. Po rzucie wolnym Dawid Ułasiuk zgrał piłkę głową do Mateusza Weśniuka, a ten strzelił w poprzeczkę bramki Gołąbka.

W drugiej połowie przyjezdni mieli już do zaproponowania w ofensywie więcej, ale wciąż brakowało groźnych strzałów w światło bramki. Rodzące się chęci ŁDK na powrót do meczu ukrócił Patryk Skrzypek, który kilka sekund po wejściu na boisku strzelił bramkę na 3:0. Akcja zaczęła się z rzutu rożnego, piłka obiła się od głowy jednego z łosiczan i trafiła do byłego piłkarza Naprzodu Skórzec, który uderzył z woleja i  bramkarz ŁDK wyjmował piłkę z bramki po raz trzeci. Nie mający nic do stracenia łosiczanie zagrali jeszcze bardziej ofensywnie i to przyniosło honorową bramkę. Łukasz Naumiuk wypuścił podaniem w tempo wprowadzonego 11 minut wcześniej Pawła Niciporuka, który uciekł obrońcom i lobem pokonał bezradnego Mateusza Małczuka. Łosiczanie mogli strzelić drugą bramkę w 84 minucie, ale mający stuprocentową sytuację Naumiuk strzelił wprost w bramkarza Gołąbka.

W następnej kolejce ŁDK zagra w sobotę 1 października Oleśnicy z tamtejszym Kolektywem. ULKS Gołąbek zagra w niedzielę 2 października na wyjeździe z MKS Małkinia.

25.09.22, Gołąbek

Komnet Media liga okręgowa: ULKS Gołąbek – ŁDK Łosice 3:1 (2:0)

Bramki: Jakub Ejsymont 10, Albert Ziółkowski 21, Patryk Skrzypek 60 – Paweł Niciporuk 80

ULKS: 1. Mateusz Małczuk – 7. Kamil Mamcarz, 96. Maciej Chmielewski, 6. Piotr Skóra, 9. Albert Ziółkowski – 42. Szymon Skóra (59, 5. Bartosz Rękawek), 8. Michał Czarczyński (60, 17. Patryk Skrzypek), 11. Roman Bilinskyi (21, 70. Marcin Utnicki), 23. Damian Rytel, 20. Jakub Ejsymont (70, 19. Piotr Wikiera) – 10. Michał Kruszewski

ŁDK: 33. Filip Podlipniak – 22. Kajetan Rosiak (73, 27. Marcin Marszałek), 23. Paweł Sawtyruk, 6. Mariusz Szupiluk, 13. Jakub Głuchowski – 4. Sebastian Bartoszuk (69, 5. Paweł Niciporuk), 31. Łukasz Naumiuk, 8. Dawid Ułasiuk, 17. Kamil Kasjaniuk, 21. Cezary Chraszcz (79, 18. Artur Demianiuk) – 7. Mateusz Weśniuk

Żółte kartki: Kamil Mamcarz 23, Roman Bilinskyi 33, Damian Rytel 82, Michał Kruszewski 90 – Dawid Ułasiuk 21, Jakub Głuchowski 86

Sędzia: Sylwester Sierota (Siedlce)