Mały Memoriał Kusocińskiego w Lublinie

W dniach 24-25 września w Lublinie odbyły się mistrzostwa Polski U-16 Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego.

Mikołaj Wielogórski (MKS Pogoń Siedlce) wywalczył srebrny medal w biegu na 1000 metrów. Jego czas to 2.38,05. Wygrał Mikołaj Olejnik (UKS Filipides Teresin).

Klubowy kolega Wielogórskiego, Jakub Bielecki czasem 36,64 ustanowił rekord życiowy w biegu na 300 metrów. To wystarczyło do zajęcia szóstego miejsca. Oczko niżej rywalizację w rzucie oszczepem ukończył Maciej Pszczółkowski – 47,48 m.

Maja Marczuk (SKS Feniks Siedlce) zajęła 4 miejsce w finale B w biegu na 80 metrów przez płotki. Ostatecznie zajęła 12 lokatę, a czasem 12,35 s w eliminacjach ustanowiła nowy rekord życiowy.

Jakub Strelczuk (Feniks) był siódmy w skoku o tyczce. Jego wynik w najlepszej próbie to 3,45 m.

źródło: własne / MKS Pogoń Siedlce LA / SKS Feniks Siedlce; foto: MKS Pogoń Siedlce LA