wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Przyjaźń nie tylko na trybunach (fotogaleria)

Pogoń Siedlce podzieliła się punktami z Wisłą Puławy.

Pogoniści wrócili do ligowych zmagań po dwutygodniowej przerwie. Siedlczanie przystępowali do meczu z mocnym postawieniem przełamania bessy trwającej od półtora miesiąca.

W pierwszej połowie żadna ze stron nie zyskała wyraźnej przewagi. W pierwszych minutach piłkarze z Puław dominowali, jednak z czasem gra się wyrównała. Piłkarze obu drużyn nie stworzyli wielu sytuacji bramkowych. W 32 minucie strzał Adriana Paluchowskiego obronił Maciej Kikolski. Impas w 38 minucie przełamał Kamil Włodyka, który zdobył bramkę po strzale głową po dośrodkowaniu Krystiana Misia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla siedleckiej Pogoni.

W drugiej odsłonie spotkania biało-niebiescy próbowali kontrolować przebieg gry i dowieźć korzystny rezultat do końca spotkania. Pogonistom udało się nawet stworzyć jeszcze dwie bardzo dobre okazje. W 62 minucie niecelne uderzenie po dośrodkowaniu Cezarego Demianiuka oddał Damian Nowak. Już dwie minuty później strzał zawodnika Pogoni obronił bramkarz Wisły, wychowanek Pogoni Albert Posiadała. Podopiecznym trenera Damiana Guzka udawało się utrzymywać prowadzenie aż do 77 minuty, gdy efektownym strzałem z woleja Kikolskiego pokonał Paluchowski, piłkarz Pogoni w latach 2017-19. W ostatnich minutach meczu oba zespoły próbowały strzelić gola dającego zwycięstwo, a Wisła nawet trafiła do bramki, ale był spalony. Ostatecznie nikomu nie udało się po raz drugi pokonać bramkarza rywali i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

5 października o 13:00 Pogoń zagra we Wronkach z rezerwami Lecha.

01.10.22, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 1:1 (1:0)

Bramki: Kamil Włodyka 38 – Adrian Paluchowski 77

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak (83, 20. Cezary Bujalski), 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 10. Krystian Miś – 31. Ernest Dzięcioł (83, 98. Maciej Kołoczek), 6. Mateusz Piotrowski (83, 7. Damian Szuprytowski), 8. Kamil Włodyka, 56. Cezary Demianiuk (83, 16. Jakub Sinior) – 9. Damian Nowak.

Wisła: 1. Albert Posiadała – 27. Dominik Cheba, 23. Bojan Gvozdenović (76, 26. Damian Kołtański), 18. Łukasz Wiech, 37. Oskar Przywara (60, 16. Aghwan Papikjan) – 80. Dominik Banach, 42. Maciej Kona, 74. Przemysław Skałecki, 7. Krystian Puton, 91. Mateusz Klichowicz – 87. Adrian Paluchowski.

Żółte kartki: Damian Szuprytowski 24 (na ławce), Przemysław Misiak 75 – Oskar Przywara 56

Sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk)