W regionie: Derby powiatu mińskiego dla Victorii

Victoria Sulejówek przerwała zwycięski pochód Mazovii Mińsk Mazowiecki.

Październik miał być czasem weryfikacji możliwości Mazy. Miesiąc rozpoczął się niespecjalnie, bowiem drużyna Marcina Sasala przegrała u siebie w derbach powiatu mińskiego z Victorią.

Od początku mecz nie układał się po myśli mińszczan. W 5 minucie Mateusz Bienias sprezentował gola rywalom. Środkowy obrońca za lekko podawał do tyłu, z czego skorzystał Jan Dźwigała. Maza ruszyła do odrabiania strat. W 27 minucie efektownym trafieniem z przewrotki popisał się Bartosz Malesa. Radość miejscowych nie trwała długo. W 29 minucie zbyt krótkie wybicie obrońców było przyczynkiem do pięknego gola Juliana Świątka. Piłkarz Victorii huknął bez namysłu i nie dał szans Mateuszowi Łysikowi. Jeszcze przed przerwą Mazovia doprowadziła do remisu. W 36 minucie Wojciech Trochim popisał się celną główką po wrzutce Pawło Ksionza. Do przerwy było 2:2.

Po zmianie stron nie było już wymiany ciosów. Decydujący zadała Victoria w końcówce. Rezerwowy Mikołaj Misiak trafił z głowy po wrzutce Świątka. Pomimo 10 doliczonych minut Maza nie zdołała doprowadzić do remisu. Druga porażka w sezonie stała się faktem.

8 października o 15:00 Mazovia zagra na wyjeździe ze Świtem Staroźreby.

01.10.22, 16:00 – Mińsk Mazowiecki

forBET IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Victoria Sulejówek 2:3 (2:2)

Bramki: Bartosz Malesa 25, Wojciech Trochim 36 – Jan Dźwigała 5, Julian Świątek 27, Mikołaj Misiak 85

Mazovia: Mateusz Łysik – Igor Krasznewśkyj, Mateusz Bienias, Łukasz Broź, Tomasz Nieścieruk (87 Jakub Zatorski) – Pawło Ksionz, Mateusz Pędowski, Bartosz Malesa (86 Rafał Słowik), Wojciech Trochim, Eryk Więdłocha – Wojciech Wocial (46 Michał Bondara)

Victoria: Borys Kwiatkowski – Kacper Jarosz, Stanisław Ławcewicz-Musialik, Rafał Dębski, Jakub Czarnecki – Konrad Śliwka (39 Mikołaj Misiak), Sebastian Pindor, Marcin Kozłowski, Maciej Wilanowski (86 Kamil Wróbel) – Jan Dźwigała (77 Bartłomiej Szulim), Julian Świątek

Żółte kartki: Bartosz Malesa 60, Mateusz Bienias 82 – Rafał Dębski 75, Maciej Wilanowski 90+, Borys Kwiatkowski 90+

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)