wtorek, 29 listopada 2022

Sukcesy Tymka pod okiem gwiazd sportu

Mazowsze wygrało klasyfikację województw zawodów finałowych cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”. Swoją cegiełkę do sukcesu dołożyli siedlczanie.

Finaliści – było ich dokładnie 576 – zostali wyłonieni w szesnastu zawodach eliminacyjnych, które we wrześniu odbyły się we wszystkich województwach. Indywidualnie w dwuboju (bieg + konkurencja techniczna) najlepsi byli Nicola Dutka-Wołoch (WKS Wawel Kraków) wśród dziewcząt oraz Antoni Szymański (OLA Lubuskie) wśród chłopców. Trzeci był Tymoteusz Świder (WLKS Siedlce-Nowe Iganie). Uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach wywalczył brązowy medal nie tylko w dwuboju, ale i skoku w dal.

Dzieciaki z całej Polski do jak najlepszych wyników motywowali wielcy polscy lekkoatleci, m.in. Tomasz Majewski, Wojciech Nowicki, Dawid Tomala i Małgorzata Hołub-Kowalik.

Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany był przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cykl imprez współfinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a projekt wsparły także Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.

 

źródło: własne / PZLA; foto: Tomasz Kasjaniuk (PZLA) / Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

DODAJ KOMENTARZ

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments
Darek

Brawo dla mszowsza gratuluję sukcesu ponieważ jest to wielkie wydatzenie sportowe i cieszę się że mamy zdolną młodzież w siedlcach iwnaszym województwie mazowieckim gratulacje również należą się trenerowi boto pod jego trenerską batutą młodzież sportowa osiągnęła tak wspaniale sukcesy którymi całe mazowsze może sie szczycić i cieszyć!

Darek

Dls mazowsza a nie jak poprzednio napisalem

Darek

Dla mazowsza anie jak poprzednip naplsalem

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

f