Mazovia lepsza od Pogoni II (fotogaleria)

Mazovia lepsza od Pogoni II

Rezerwy Pogoni uległy w półfinale forBET okręgowego Pucharu Polski IV-ligowej Mazovii Mińsk Mazowiecki 0:4.

Przewagę w spotkaniu od pierwszych minut posiadał IV-ligowiec. Podopiecznym Marcina Sasala dopiero w 34 minucie udało się pokonać Ernesta ZbieciaPawło Ksionz dośrodkował z rzutu rożnego, a głową bramkę strzelił Wojciech Wocial. W końcówce połowy w poczynania gości wkradło się dużo nerwowości. Sytuacje na podwyższenie prowadzenia mieli Wocial oraz Bartosz Malesa.

Druga połowa obfitowała o wiele więcej okazji na zdobycie bramek. Przełożyło się to również na trafienia. W 69 minucie złe wybicie defensorów Pogoni wykorzystał Wocial mocno uderzając wprost do siatki Pogoni. Siedem minut później Wocial skompletował hattricka uderzeniem z 15 metrów. Kropkę nad i postawił Łukasz Broź strzelając z 20 metrów po podaniu Wojciecha Trochima.

W Mazovii zagrali byli piłkarze klubów z Siedlec: Tomasz Nieścieruk, Wojciech Trochim, Eryk Więdłocha, oraz Wojciech Wocial (wszyscy niegdyś Pogoń Siedlce), a także Oliwier Jurczak (w przeszłości Dziewiątka Siedlce). Trenerem zespołu z Mińska Mazowieckiego jest Marcin Sasal, w przeszłości szkoleniowiec biało-niebieskich. Z kolei w Pogoni wystąpił Adam Chojecki, były piłkarz Mazy.

W finale forBET okręgowego Pucharu Polski Mazovia zmierzy się w Hucie Mińskiej z Tygrysem. Mecz zaplanowano na 12 października, godz. 15:30.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w niedzielę 9 października o 12:00 w Siedlcach z LKS Promna.

05.10.22, 16:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

forBET PP MZPN Siedlce: Pogoń II Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:4 (0:1)

Bramki: Wojciech Wocial 34, 69, 76, Łukasz Broź 87

Pogoń II: 1. Ernest Zbieć – 26. Adrian Czerski, 13. Adrian Wrzosek, 32. Adam Lewkowski, 28. Szymon Mucha – 19. Patryk Rojek (61, 20. Wojciech Kisieliński), 17. Kacper Mitrzak (61, 18. Adam Chojecki), 16. Jakub Sinior, 10. Kacper Stankiewicz (68, 27. Paweł Szeląg), 8. Krystian Gryglak (44, 11. Piotr Krasnodębski) – 14. Marcel Grochowski

Mazovia: 30. Cezary Osuch – 77. Ihor Krasznewśkyj, 2. Mateusz Bienias (61, 29. Oliwier Jurczak), 28. Łukasz Broź, 25. Tomasz Nieścieruk – 16. Paweł Michalski (55, 27. Jakub Zatorski), 15. Mateusz Pędowski (61, 9. Wojciech Trochim), 22. Pawło Ksionz (61, 19. Michał Bondara), 20. Bartosz Malesa (54, 13. Kamil Szczęsny), 97. Eryk Więdłocha (61, 7. Cezary Mitas) – 10. Wojciech Wocial

Żółte kartki: Marcel Grochowski 67, Szymon Mucha 71 – Bartosz Malesa 39. Marcin Sasal 40 (na ławce), Paweł Michalski 42

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)