poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Wronki służą Pogoni. Wyczekiwane przełamanie po golu w końcówce!

W zaległym meczu 12 kolejki Pogoń Siedlce po golu w doliczonym czasie gry wygrała 2:1 z Lechem II Poznań.

Pierwsza połowa była intensywna i obu drużynom zależało w niej na wypracowaniu przewagi. Pierwsze minuty należały do gospodarzy. W 6 minucie strzał mającego międzynarodowe doświadczenie Tomasza Cywki obronił Maciej Kikolski. Później musiał interweniować jeszcze dwa razy, w 8 minucie po uderzeniu Filipa Wilaka i w 11 po rzucie rożnym i strzale Patryka Walisia. Pogoń stworzyła w tym czasie dwie okazje. W 7 minucie niecelnie uderzył Damian Nowak, a w 21 przewrotką popisał się Kamil Włodyka, jednak fenomenalną interwencję zaliczył Artur Rudko. Wynik bezbramkowy utrzymywał się do 25 minuty, gdy po podaniu Jakuba Antczaka piękny strzał zza pola karnego oddał Norbert Pacławski i piłka wpadła do bramki obok bezradnego Kikolskiego. Siedlczanie odpowiedzieli w 39 minucie. Wtedy przeprowadzili składny kontratak, który rozpoczął Włodyka, a następnie Krystian Miś wystawił piłkę Cezaremu Demianiukowi, który pewnie umieścił ją w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

W drugiej odsłonie spotkania zawodnicy drużyny rezerw mistrza Polski oddali inicjatywę Pogonistom. Przez długi czas piłkarze Damiana Guzka nie byli w stanie tego wykorzystać. Dwie bardzo dobre okazje zmarnował Nowak. W 62 minucie po pokonaniu dwóch obrońców jego strzał obronił Rudko. Natomiast w 81 uderzył obok bramki w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Najlepszy strzelec Pogoni w tym sezonie wstrzelił się dopiero w pierwsze minucie doliczonego czasu gry, gdy po rzucie wolnym wykorzystał podanie Macieja Wichtowskiego z głowy i skierował piłkę do bramki. W ostatnich minutach doliczonego czasu gry piłkarze Lecha próbowali wyrównać, ale nie stworzyli poważnego zagrożenia pod bramką Kikolskiego. W ten sposób biało-niebiescy odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo od 14 sierpnia i przesunęli się na 13 miejsce tabeli, mając obecnie 14 punktów na koncie.

8 października o 15:00 Pogoń zagra w Krakowie z Hutnikiem.

05.10.22, 13:00 – Wronki

eWinner II liga: Lech II Poznań – Pogoń Siedlce 1:2 (1:1)

Bramki: Norbert Pacławski 25 – Cezary Demianiuk 39, Damian Nowak 90+1

Lech II: 1. Artur Rudko – 18. Mateusz Żukowski, 5. Patryk Waliś, 2. Maksymilian Pingot, 17. Krystian Palacz – 23. Jakub Antczak (56, 9. Łukasz Spławski), 6. Tomasz Cywka, 10. Antoni Kozubal (73, 14. Patryk Olejnik), 21. Patryk Gogół (65, 7. Maksym Czekała), 11. Filip Wilak – 19. Norbert Pacławski (73, 8. Bruno Żołądź)

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak (65, 98. Maciej Kołoczek), 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 10. Krystian Miś (65, 23. Nikodem Fiedosewicz) – 31. Ernest Dzięcioł, 6. Mateusz Piotrowski, 8. Kamil Włodyka (65, 99. Bartosz Wicenciak) – 9. Damian Nowak (90+6, 29. Marcinho), 56. Cezary Demianiuk (73, 20. Cezary Bujalski)

Żółte kartki: Filip Wilak 22, Tomasz Cywka 46, Antoni Kozubal 68 – Przemysław Misiak 51, Nikodem Fiedosewicz 67, Tomasz Lewandowski 79, Michał Rutkowski 90+2

Sędzia: Karol Arys (Szczecin)