piątek, 2 czerwca 2023r.

Członkowie Pogoni postawili na doświadczenie (multimedia)

Łukasz Jarkowski ponownie prezesem MKP Pogoń Siedlce. To najważniejsze rozstrzygnięcie walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego.

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze MKP pierwotnie miało odbyć się 4 października, jednak z powodu wyznaczenia zaległego meczu Pogoni na 5 października zostało przełożone. Zebranie rozpoczęło się w drugim terminie. Uczestniczyło w nim 42 ze 161 członków (26%).

– Czuję się w obowiązku co się działo w klubie odnośnie sytuacji finansowej. (…) Rok temu było więcej osób na zebraniu. Ci, którzy byli wtedy to wiedzą jak było burzliwie. Rok 2021 to porównywalne przychody w klubie, nazwijmy to stabilne. Ważną rzeczą są koszty. Mieliśmy je większe o 1 750 000 większe niż mamy obecnie – mówił prezes Łukasz Jarkowski.

Prezes Pogoni mówił o tym, że 2021 rok powinien być przestrogą nie tylko dla klubów, ale dla wszelkich instytucji i firm. Wspominał w jak burzliwych okolicznościach powstawał obecny zarząd, o 1,5-milionowej dziurze w budżecie klubu.

Pierwsze półrocze 2022 roku Pogoń zamknęła z 450 tysiącami złotych na plusie. Sternik MKP przyznał, że zaległości wobec pracowników sięgają jednego miesiąca. Dodał również, że Pogoń jest w połowie drogi do spłacenia długów, które obecnie oscylują w okolicach 850 tysięcy złotych. Według prezesa wynik finansowy powinien zostać wygładzony wraz z końcem sezonu.

– Z końcem roku kończy się umowa na temat wspierania sportu siedleckiego i naszego klubu. Pogoń Siedlce to największy klub, nie tylko w mieście, ale w całym regionie, to największy klub między Białymstokiem, Lublinem i Warszawą. (…) Zasłużyliśmy na to, żeby dać nam większy stopień zaufania. W Pogoni nie marnotrawimy pieniędzy. Jako klub jesteśmy skazani na wsparcie samorządu. (…) Jeżeli mamy dalej tak działać to pozwólcie nam wyjść na prostą, a my na pewno się odwdzięczymy – dodał Jarkowski.

Komisja rewizyjna wniosła o udzielenie absolutorium ustępującemu zarządowi. Później doszło do dosyć krótkiej dyskusji. Przed przerwą zarząd otrzymał absolutorium od członków klubu.

Po przerwie ustalono, że zarząd będzie liczył sześć osób, a komisja rewizyjna – cztery. Zgodnie z tajnym głosowaniem do zarządu weszli jednogłośnie Łukasz Jarkowski, Kamil Otton, Adam Sabiniak, Marcin Walczuk, Robert Wicenciak i Piotr Woźnica, zaś w skład komisji rewizyjnej zostali wcieleni Andrzej Filipiuk, Stanisław Nieczyporuk, Wojciech Walczuk oraz Mariusz Wołosz.

Prezesem Pogoni pozostał Łukasz Jarkowski. Wiceprezesami nadal będą Kamil Otton i Piotr Woźnica. Skarbnikiem klubu został Robert Wicenciak. Przewodniczącym komisji rewizyjnej został Andrzej Filipiuk, wiceprzewodniczącym Stanisław Nieczyporuk, zaś sekretarzem Mariusz Wołosz.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

18 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Bardzo dobry wybór! Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Najpierw porządek w klubie, potem wyniki oparte na wychowankach. Nawet kosztem spadku. Nie możemy żyć na kredyt.

Jamam nadzieję że organizarorzy meczów siatkówki czy koszykówki nie będą organizować meczów ogodzinie 20 bomnie to wkurwia przecierz otej godzinie ludzie siedzą w domachotej godzinie coto nie ma innych godzin takicg jak na przykład 17 18

Todobrzeprzyda nam się ktoś kto ma głowę na karku ktoś kto wie jak działać w tejże branży i ktoś kto ma pomysł na tojak postępować anawet jak pracować wtym fachu iiktos kto wie jak postawić klub na nogi

Strasznie dużo tych członków na zebraniu .Panie prezesie całe szczęście że będzie nowe rozdanie w mieście pod względem finansowania klubów sportowych .Będzie sprawiedliwszy podział odnośnie kwot na szkolenie młodzieży .Niestety ale w akademii wyniki poszczególnych drużyn są rok do roku słabsze.Porownujac do akademii Semp Siedlce to wręcz dramatyczne.

Niewiem dlaczego jesteś taki ze wsztstko krytykujesz na walnych zebraniach zrobią to co mają zrobić ityle ty lepiej zastanów się jaki jutro będzie wynik z hutnikiem Kraków jesli chodzi o jutrzejszy mecz bo ja na przyklad stawiam 5do 0 dla naszej drużyny

Do Darek zastanów się co ty piszesz, 5, -0 .Ty weź tabletki na głow.

Tak topowiedz to koledze ktorywytypowal wynik 17 do zeera przestań bp mj ublizasz

semp odstaje jakością bardzo od Pogoni. tam jest tylko kasa i chęć zysku. dzieci się nie liczą i ich rodzice.

Przepraszam bardzo proszę o konkrety? Dzieci się nie liczą a mają najlepsze szkolenie i najlepszych trenerów w Siedlcach .Odnośnie zysku to chyba w Pogoni składka wynosi 180 zł przy dotacji z miasta i dwóch strategicznych sponsorach akademii.Takze przestrzeliłeś w argumentach. Każde miasto w Polsce ma taki sam podział pieniędzy na poszczególne akademię w danym mieście.Tylko w Siedlcach jest chory układ który grolifikuje akademię Pogoni.Dobrze że będzie nowe rozdanie i wszystkie argumenty za i przeciw będą uwzględniane.

jeszcze by tego brakowało żeby miasto dawało pieniądze dla prywatnej firmy 🙂

daj spokoj z tym sempem. chyba coś ci się pomyliło. zwykła komercha i tyle.

Panie Waldku w Sempie treningi prowadzą rodzice bez uprawnień. Semp jest nastawiony na wyniki w każdej kategorii wiekowej a chyba nie o to chodzi w szkoleniu dzieci? Grają tylko najlepsi chłopcy. Na mecze jeżdżą z jedną zmianą byle by tylko wygrać. To jest zagrywka pod pieniądze z miasta ? Prywatna firma pod przykrywką stowarzyszenia ma otrzymać środki z dotacji miejskiej ? W jakim celu?

Zaraz nierozumiem dlaczego ublizasz rodzicom tych dzieci przecierz jazdy rpdxoc chce jak najlepiej dla swoich dzieci wiem otym bo sam jestem rodzjcem

Nojak to dzieci się nie liczą przecierz to co mówisz to jest glupstwo dzieci mają peawo też uprawiać sport boto daje radość i satysfakcję dzieciom

Piękny tytuł artykułu,członkowie klubu wybrali .Czyli zawodnicy pierwszego zespołu ,trenerzy i może 4 wiernych kibiców .Mandat bardzo mocny do sprawowania władzy .Panie prezesie chociaż raz Pan by nie kłamał że zaległości w stosunku do trenerów są jednomiesięczne.Dlaczego Pan nie napisał ile zaległości się dla byłych trenerów i zawodników ?Razem z królem Serków jesteście tak zakłamani jak obecna władza w Polsce .Nawet jest Pan podobny wizualnie do Mateuszka

Mówisz o 4 kobicach kogo masz na myśli

Szanowny panie redaktorze czy może pan napisać ilu piłkarzy na 42 delegatów brało udział w wyborze Zarządu?

Redaktorem to ja nie jestem ja napisałem to co ostatnim razem usłyszałem tak że ja piszę toco słyszę

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;