niedziela, 19 maja 2024r.

Punkt w Krakowie (fotogaleria)

Punkt w Krakowie

MKP Pogoń w wyjazdowym spotkaniu zremisował bezbramkowo z Hutnikiem Kraków.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie wypracowała wyraźnej przewagi. Jako pierwsi bardzo dobrą okazję stworzyli piłkarze Hutnika. W 16 minucie interwencją po strzale Krzysztofa Świątka popisał się bramkarz Maciej Kikolski. Pogoń szukała swoich szans w szybkich atakach. Jeden z nich napędził w 24 minucie Krystian Miś, jednak strzał Kamila Włodyki został wybity przez obrońcę. Już 2 minuty później indywidualną akcję przeprowadził Cezary Demianiuk, a zablokowany przez rywala został Mateusz Piotrowski. W 40 minucie z boiska z powodu kontuzji musiał zejść Miś, a zastąpił go Nikodem Fiedosewicz. Przed przerwą jeszcze jedną szansę wypracowali podopieczni nowego trenera gospodarzy Bartłomieja Bobli, jednak Mark Assinor trafił tylko w słupek bramki Kikolskiego. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

W drugiej odsłonie obraz gry nie zmienił się znacząco. Żadna z ekip nie zdecydowała się na szturm na bramkę rywala. W 58 minucie żółtą kartkę dostał napastnik siedleckiej Pogoni, Damian Nowak. Jest to już jego 4 żółta kartka w tym sezonie ligowym, co oznacza, że nie zagra on w najbliższym spotkaniu z Siarką Tarnobrzeg. W 62 minucie Kikolski zaliczył paradę po strzale z rzutu wolnego. 3 minuty później doszło do zamieszania pod bramką Hutników i w słupek po strzale z głowy trafił Nowak po dośrodkowaniu Fiedosewicza. W 66 minucie stuprocentową okazję miał Assinor, który uciekł Dzięciołowi i minął Kikolskiego, ale w ostatniej chwili został powstrzymany przez kapitana Macieja Wichtowskiego. W 84 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Damiana Szuprytowskiego minimalnie niecelny strzał głową oddał Michał Rutkowski. Do końca spotkania żadnemu z zespołów nie udało się przełamać obrony przeciwnika i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W ten sposób swoje pierwsze czyste konto w Pogoni zaliczył wypożyczony z Legii Kikolski.

Kolejne spotkanie Pogoniści rozegrają w sobotę 15 października o 15:00 w Siedlcach z Siarką Tarnobrzeg.

08.10.22, 15:00 – Kraków

eWinner II liga: Hutnik Kraków – Pogoń Siedlce 0:0

Hutnik: 12. Kacper Szewczyk – 20. Michał Zięba, 77. Kacper Andrzejewski, 24. Damian Urban, 23. Jakub Marcinkowski – 7. Krzysztof Świątek (82, 8. Dominik Zawadzki), 10. Miłosz Drąg, 14. Patryk Serafin, 19. Sebastian Jacak – 90. Mark Assinor, 9. Krystian Lelek (82, 11. Patryk Kieliś)

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 98. Maciej Kołoczek, 31. Ernest Dzięcioł, 19. Maciej Wichtowski, 26. Michał Rutkowski, 10. Krystian Miś (40, 23. Nikodem Fiedosewicz) – 99. Bartosz Wicenciak (60, 20. Cezary Bujalski), 6. Mateusz Piotrowski, 8. Kamil Włodyka (60, 7. Damian Szuprytowski), 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (76, 29. Marcinho)

Żółte kartki: Jakub Marcinkowski 43, Damian Urban 69 – Damian Nowak 58, Michał Rutkowski 90

Sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice)