Inauguracja na duży plus (fotogaleria)

UKS Basket Siedlce zaczął nowy sezon od bezdyskusyjnego zwycięstwa z RKS Bór Regut.

Początek był nerwowy, jednak podopieczni Rafała Sobiły szybko wjechali na właściwe tory i w pełni zdominowali rywali. Szczególnie imponująca w wykonaniu siedlczan była druga kwarta – wygrana 30:6. Na półmetku rywalizacji UKS wygrywał 51:18.

W drugiej połowie obraz spotkania nie uległ zmianie. Bór popełniał proste błędy, zaś Basket dosyć sprawnie je punktował. Na pięć minut przed końcem meczu drużyna Sobiły przekroczyła setkę, a zadbał o to Dawid Kołodziński trójką. Ostatecznie Basket wygrał 110:41.

15 października o 18:00 Basket czeka o wiele trudniejsze zadanie. Siedlczanie zagrają w Wołominie ze SPEED sportem.

09.10.22, 17:30 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

III liga: UKS Basket Siedlce – RKS Bór Regut 110:41 (21:12, 30:6, 41:12, 18:11)

Basket: 15. Dawid Kołodziński 33, 10. Tomasz Wróbel 16, 9. Tomasz Gustołek 15, 4. Błażej Grochowski 11, 13. Aleksander Kielak 11, 14. Krzysztof Kania 7, 5. Sławomir Wasilewski 7, 11. Władysław Stańczuk 6, 8. Kamil Kalicki 4, 12. Mikołaj Bazyluk, 6. Krzysztof Księżopolski