Visła znów pechowa dla KPS

Drugą porażkę w tym sezonie ponieśli siatkarze PSG KPSu Siedlce, którzy przed własną publicznością przegrali z Visłą Bydgoszcz 2:3.

Siedlczanie mają wyjątkowego pecha do rywalizacji z Visłą Bydgoszcz. Oba zespoły mierzyły się ze sobą w ćwierćfinale I ligi, zarówno w sezonie 2020-21 jak i 2021-22. Za każdym lepsi byli bydgoszczanie, którzy mieli patent na KPS.

Podopieczni Mateusza Grabdy znakomicie rozpoczęli sobotni pojedynek, gładko wygrywając pierwszego seta (25:19). W kolejnych dwóch odsłonach było jednak zdecydowanie gorzej. W szeregach Visły świetnie prezentowali się Piotr Śliwka, Damian Wierzbicki oraz Maciej Krysiak, którzy zdobyli łącznie 60 punktów dla swojego zespołu. Gospodarze walczyli jednak do końca i o losach spotkania zdecydował piąty set.

W tie-breaka świetnie weszła Visła, która wykorzystała błędy rywali oraz dobrą dyspozycję Śliwki, budując sobie przewagę (6:2). Po zbiciu Mateusza Kufki, KPS zbliżył się na 5:8, ale dzięki Wierzbickiemu to bydgoszczanie przybliżali się do sukcesu. Po kontrze Damiana Dobosza siedlczanie zbliżyli się jeszcze na 10:12, ale na więcej nie było ich stać.

08.10.22, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: PSG KPS Siedlce – Visła Bydgoszcz 2:3 (25:19, 21:25, 20:25, 25:22, 11:15)

PSG KPS: 1. Adrian Kopij, 5. Krzysztof Pigłowski, 7. Damian Dobosz, 9. Mateusz Kufka, 10. Przemysław Kupka, 99. Jakub Strulak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 6. Piotr Fenoszyn, 17. Kacper Wnuk

MVP: Damian Wierzbicki