Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie

W zaległym spotkaniu 2 kolejki Tauron I ligi, PSG KPS Siedlce pokonał na wyjeździe SMS PZPS Spała 3:1.

Siedlczanie obecny sezon rozpoczęli od dwóch porażek przed własną publicznością. Najpierw siatkarze PSG KPS przegrali z MKSem Będzin (0:3), a w sobotę ulegli Viśle Bydgoszcz (2:3). Idealna okazja do przełamania złej passy pojawiła się już w poniedziałek, bowiem w zaległym spotkaniu rywalem zespołu Mateusza Grabdy był SMS PZPS Spała.

Zawodnicy z Siedlec byli zdecydowanym faworytem tego meczu, jednak w pierwszym secie doszło do sporej niespodzianki. W grze na przewagi lepsi okazali się gospodarze, którzy triumfowali 30:28. SMS PZPS mocno zaczął także drugiego seta (6:2), jednak w porę obudzili się siatkarze KPS. Najpierw doprowadzili do remisu, a w końcówce partii pokazali już swoją wyższość (25:21). Najbardziej jednostronny był czwarty set, w którym SMS zdobył tylko 14 „oczek”.

Podopieczni Grabdy mają teraz bardzo napięty grafik. Kolejny mecz siedlczanie rozegrają już w czwartek, a rywalem PSG KPS będzie BAS Białystok. Spotkanie transmitowane będzie przez stację Polsat Sport Extra. Początek pojedynku o godz. 20:30.

10.10.22, 17:00 – Spała

Tauron I liga: SMS PZPS Spała – PSG KPS Siedlce 1:3 (30:28, 21:25, 23:25, 14:25)

PSG KPS: 1. Adrian Kopij, 4. Kamil Długosz, 6. Piotr Fenoszyn, 9. Mateusz Kufka, 10. Przemysław Kupka, 77. Radosław Szczeciński i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 5. Krzysztof Pigłowski, 13. Michał Gołębiowski, 17. Kacper Wnuk i 11. Adrian Potera (libero)

MVP: Kacper Wnuk