Własny parkiet odczarowany. Telewizyjne zwycięstwo PSG KPS (fotogaleria)

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli siatkarze PSG KPSu Siedlce, którzy przed własną publicznością pokonali BAS Białystok 3:2. Spotkanie transmitowane było przez stację Polsat Sport Extra.

Podopieczni Mateusza Grabdy kilka dni wcześniej odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując na wyjeździe SMS PZPS Spała (3:1). Już trzy dni później siedlczan czekał kolejny mecz, bowiem rywalem zespołu z Mazowsza był beniaminek z Białegostoku. W barwach BASu występuje dwóch byłych zawodników KPS: Karol Rawiak oraz Adrian Kacperkiewicz.

Gra zespołu z Siedlec w tym meczu mocno falowała. Pierwsza partia do stanu 11:11 toczyła się punkt za punkt. Potem za sprawą skutecznej zagrywki goście odskoczyli na kilka punktów, a wypracowaną przewagę utrzymali do końca seta. W kolejnej partii siedlczanie przegrywali już 7:12, jednak wejście na boisko Przemysława Kupki i Piotra Fenoszyna odmieniło grę PSG KPS.  Gospodarze jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zaczęli grać zdecydowanie lepiej i pewnie wygrali 25:20. Zimny prysznic przyszedł jednak kilkanaście minut później, gdyż miejscowi nie potrafili pójść za ciosem. Już na początku partii siedlczanie mieli trudności, żeby po dobrych serwisach Jędrzeja Gossa wyprowadzić skuteczny atak.

W czwartym i piątym secie przewaga zespołu Grabdy nie podlegała już dyskusji. Świetnie prezentował się Przemysław Kupka, który wprowadził dużo ożywienia w szeregi KPS. Siedlczanie wygrali tie-breaka 15:7 i odnieśli pewne zwycięstwo przed własną publicznością w tym sezonie.

13.10.22, 20:30 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: PSG KPS Siedlce – BAS Białystok 3:2 (20:25, 25:20, 22:25, 25:17, 15:7)

PSG KPS: 1. Adrian Kopij, 5. Krzysztof Pigłowski, 7. Damian Dobosz, 9. Mateusz Kufka, 17. Kacper Wnuk, 99. Jakub Strulak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 4. Kamil Długosz, 6. Piotr Fenoszyn, 10. Przemysław Kupka, 77. Radosław Szczeciński

MVP: Przemysław Kupka