Tylko remis w Żyrardowie

Rezerwy Pogoni zremisowały na wyjeździe z Żyrardowianką Żyrardów 1:1.

Dwóch zawodników z kadry II-ligowca wyjechało z rezerwami na wyjazdowe spotkanie Decathlon V ligi.

Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie. Dużo było walki w środku pola, zagrożenia stwarzane były głównie po stałych fragmentach gry. Od 42 minuty Pogoniści grali w przewadze jednego zawodnika po czerwonej kartce bramkarza Żyrardowianki Pawła Haławienki. Pierwsza bramka w meczu padła dwadzieścia minut przed końcem spotkania. Wtedy po wrzutce z rzutu wolnego Wiktor Adamiec posłał piłkę do siatki. Pogoniści dążyli do wyrównania i udało się to w doliczonym czasie gry. Jakub Kowynia posłał piłkę w pole karne, podanie przedłużył Bartosz Mlonek, a do siatki głową trafił Wiktor Koczkodaj. Ostatecznie Pogoniści podzielili się punktami.

Kolejny mecz Pogoń II rozegra w niedzielę 23 października o 12:00 w Siedlcach z Jabłonianką Jabłonna Lacka.

15.10.22, 12:00 – Żyrardów

Decathlon V liga: Żyrardowianka Żyrardów – Pogoń II Siedlce 1:1 (0:0)

Bramki: Wiktor Adamiec 70 – Wiktor Koczkodaj 90+1

Pogoń II: 97. Jakub Kowynia – 17. Adrian Czerski, 15. Bartosz Mlonek, 2. Adrian Wrzosek, 14. Wiktor Koczkodaj, 19. Tomasz Wiewiórka (55, 7. Filip Grochala), 16. Kacper Mitrzak, 28. Paweł Szeląg (75, 6. Adam Chojecki), 8. Kacper Stankiewicz, 99. Patryk Rojek, 9. Wojciech Kisieliński (90+2, 32. Tomasz Borkowski)

Żółte kartki: Sebastian Szwaczyk 81, Aleksy Wiśniewski 90 – Tomasz Wiewiórka 48, Kacper Stankiewicz 54, Bartosz Mlonek 68

Sędzia: Dawid Muc (Radom)