W regionie: Mazovia gromi i ma lidera

Mazovia Mińsk Mazowiecki błyskawicznie otrząsnęła się po pucharowej wpadce i rozgromiła 7:0 MKS Piaseczno. Wygrana w połączeniu z remisem KS CK Troszyn sprawiła, że mińszczanie zostali liderem IV ligi.

Drużyna Marcina Sasala od pierwszych minut, a w zasadzie sekund, ruszyła na rywala. W premierowej akcji meczu Michał Bondara zamienił na bramkę dogranie Eryka Więdłochy. Przy drugim trafieniu ten sam duet odegrał główne role: Więdłocha był faulowany przez Michała Janowskiego, zaś Bondara zabrał się za egzekucję. W końcówce pierwszej połowy Mateusz Bienias sfinalizował centrę Pawło Ksionza z rzutu wolnego. Do przerwy było 3:0.

Między 50 a 55 minutą Maza dołożyła kolejne trzy trafienia. Hat tricka skompletował Bondara, który przewodzi klasyfikacji strzelców. W 79 minucie wynik ustalił Bartosz Malesa. Mazovia wygrała 7:0 i objęła przodownictwo w IV lidze.

22 października o 12:30 Mazovia zagra na wyjeździe z Mszczonowianką Mszczonów.

15.10.22, 13:00 – Mińsk Mazowiecki

forBET IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – MKS Piaseczno 7:0 (3:0)

Bramki: Michał Bondara 1, 11 (k), 54, Mateusz Bienias 45+1, Eryk Więdłocha 50, Pawło Ksionz 55, Bartosz Malesa 79

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 77. Igor Krasznewśkyj, 2. Mateusz Bienias, 28. Łukasz Broź, 23. Tomasz Nieścieruk (68, 27. Jakub Zatorski) – 10. Wojciech Wocial, 15. Mateusz Pędowski (63, 13. Kamil Szczęsny), 20. Bartosz Malesa (81, 29. Oliwier Jurczak), 22. Pawło Ksionz, 97. Eryk Więdłocha (81, 35. Dawid Jabłoński) – 19. Michał Bondara (74, 16. Paweł Michalski, 85, 18. Hubert Kąca)

Żółte kartki: Kamil Ziemnicki 13, Dominik Staluszka 19, Michał Janowski 45, Tymoteusz Barwiński 46

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)