wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Przenieść pucharowy entuzjazm na ligę

W meczu 16 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce czeka daleka wyprawa na starcie z Radunią Stężyca.

PUCHAROWE EMOCJE

W środku tygodnia obie drużyny rozgrywały spotkania w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Radunia mierzyła się z Lechią Gdańsk i przegrała 1:4, z kolei Pogoń ograła Chrobrego Głogów 3:1 i zapewniła sobie awans do kolejnej rundy. Siedlczanie dobrą postawę pucharową muszą także przenieść na rozgrywki ligowe, gdyż biało-niebiescy aktualnie zajmują miejsce w strefie spadkowej.

OSTATNIA PROSTA

Do zakończenia drugoligowego grania w 2022 roku pozostały już tylko cztery kolejki. W związku z powyższym na tym etapie każdy punkt może okazać się na wagę złota tak, aby przerwy zimowej nie spędzać pod kreską. Niedzielne spotkanie w Stężycy rozpocznie się o godzinie 14:00.

BILANS MECZÓW

Jeżeli chodzi o dotychczasowy bilans meczów obu ekip, to jest on remisowy. Pogoń z Radunią dwukrotnie rywalizowały w poprzedni sezonie i po razie wygrała każda z drużyn. W Siedlcach biało-niebiescy rozbili drużynę z Kaszub aż 4:1, natomiast w wiosennym rewanże Radunia ograła siedlczan 2:1.

SĘDZIA Z POZNANIA

Rozjemcą niedzielnej rywalizacji będzie Szymon Lizak. Arbiter z Poznania nie prowadził jeszcze w tym sezonie meczu z udziałem Pogoni, natomiast dwa razy sędziował spotkania z udziałem Raduni (porażki ze Zniczem Pruszków oraz Zagłębiem II Lubin.

źródło: własne; foto: Kamil Sulej