W regionie: Kolektyw nadal bez domowego przełamania (fotogaleria)

Kolektyw Oleśnica przegrał 1:2 z Hutnikiem Huta Czechy w meczu 11 kolejki siedleckiej ligi okręgowej.

Hutnicy powinni objąć prowadzenie już po pięciu minutach gry, ale Bartłomiej Jedynak przestrzelił po wyłożeniu Mikołaja Majsterka. W 17 minucie na strzał z około 20 metrów zdecydował się Mateusz Rękawek, ale Wojciech Jajszczak był czujny i zdołał odbić piłkę do boku. Po stronie Kolektywu najgroźniejszy był Kamil Stanisławowski, lecz jego strzały z dystansu i z rzutu wolnego nie znalazły drogi do siatki. Pierwsza połowa zakończyła się przy wyniku 0:0.

Mecz na dobre zaczął się w 59 minucie. To wtedy Dominik Szostek skutecznie zamknął akcję na dalszym słupku. Hutnicy odpowiedzieli po rzucie rożnym bitym w 65 minucie. Z pierwszym strzałem poradził sobie Jajszczak, jednak przy dobitce Kamila Świderskiego był bezradny. W 73 minucie Stanisławowski uderzył mocno, ale tuż nad spojeniem. Goście odpowiedzieli strzałem Jedynaka z głowy po wrzutce Łukasza Ściborowskiego. Jajszczak nie dał się pokonać. Golkiper Kolektywu musiał wyciągać piłkę z siatki dopiero w 84 minucie. Jedenastkę podyktowaną za faul Kacpra Adamiaka na Marcinie Łodzińskim wykorzystał Ściborowski. Kolektyw do końca walczył o remis, ale pomimo pięciu doliczonych minut nie był w stanie doprowadzić do wyniku 2:2.

30 października o 13:00 Kolektyw zagra na wyjeździe z ULKS Gołąbek, zaś Hutnik (29 października o 13:30) podejmie Kosovię Kosów Lacki.

22.10.22, 15:00 – Oleśnica

Komnet Media liga okręgowa: Kolektyw Oleśnica – Hutnik Huta Czechy 1:2 (0:0)

Bramki: Dominik Szostek 59 – Kamil Świderski 65, Łukasz Ściborowski 84 (k)

Kolektyw: 1. Wojciech Jajszczak – 2. Kacper Adamiak, 20. Piotr Adamiak, 8. Paweł Rucikowski, 15. Mariusz Rogala II – 7. Marcin Pilich (76, 9. Rafał Prochenka), 5. Kamil Komar, 10. Kamil Stanisławowski, 21. Wojciech Marko (58, 22. Paweł Rogala), 6. Dominik Szostek (76, 19. Patryk Szostek) – 17. Mateusz Ostolski (53, 18. Michał Lewandowski)

Hutnik: 85. Piotr Kardyka – 3. Samuel Biro, 2. Łukasz Ściborowski, 20. Przemysław Grudniak, 21. Mateusz Jeleń – 14. Kamil Świderski (90+5, 17. Mateusz Zawadka), 5. Marcin Rżysko, 6. Bartłomiej Jedynak, 19. Mateusz Rękawek, 11. Marcin Łodziński – 8. Mikołaj Majsterek

Żółte kartki: Marcin Pilich 15 – Marcin Łodziński 28

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)