czwartek, 2 maja 2024r.

W regionie: Mazovia w formie przed meczem na szczycie

Na tydzień przed meczem na szczycie z KS CK Troszyn mińska Mazovia rozbiła na wyjeździe Mszczonowiankę Mszczonów.

Podopieczni Marcina Sasala potrzebowali kwadransa z niewielkim okładem, aby objąć prowadzenie. Po faul na Pawło Ksionzu sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił Michał Bondara. Dosyć sprawnie strzelony gol ułatwił życie (czytaj: grę) Mazovii, choć do przerwy było tylko 1:0.

W drugiej połowie worek z bramkami rozwiązał Ksionz. W końcówce Ukraińca zastąpił Jakub Zatorski. Młody piłkarz wykorzystał swoje minuty do maksimum – strzelił gola i zanotował asystę. Mazovia wygrała 4:0 i może ze spokojem szykować się do meczu na szczycie IV ligi. Jedyną złą informacją po wizycie w Mszczonowie są żółte kartki Bartosza Malesy i Tomasza Nieścieruka oznaczające pauzę.

Mecz rundy w IV lidze mazowieckiej już 29 października. Pierwszy gwizdek meczu lidera z wiceliderem z Troszyna zabrzmi o 13:00. Obie drużyny dzieli punkt.

22.10.22, 12:30 – Mszczonów

forBET IV liga: Mszczonowianka Mszczonów – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:4 (0:1)

Bramki: Michał Bondara 16, Pawło Ksionz 49, Jakub Zatorski 82, Wojciech Trochim 90+3

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 77. Igor Krasznewśkyj (86, 29. Oliwier Jurczak), 2. Mateusz Bienias, 28. Łukasz Broź (79, 11. Rafał Słowik), 23. Tomasz Nieścieruk – 10. Wojciech Wocial, 15. Mateusz Pędowski (85, 13. Kamil Szczęsny), 20. Bartosz Malesa, 22. Pawło Ksionz (79. 27. Jakub Zatorski), 97. Eryk Więdłocha (64, 9. Wojciech Trochim) – 19. Michał Bondara

Żółte kartki: Bartosz Malesa 38, Eryk Więdłocha 45, Tomasz Nieścieruk 86

Sędzia: Piotr Chyba (Płock)