sobota, 4 maja 2024r.

Dno coraz bliżej

Pogoń Siedlce nie podtrzymała pucharowej formy. Drużyna Damiana Guzka przegrała 1:2 w Stężycy.

Trener Damian Guzek przy zestawianiu jedenastki nie mógł skorzystać z wykartkowanego Cezarego Demianiuka, który zaimponował grą w pucharowym starciu z Chrobrym Głogów. Na szczęście do obiegu wrócił Damian Nowak – autor dubletu z I-ligowcem, a ogółem już 10 goli w tym sezonie.

W pierwszej połowie piłkarze Pogoni nie potwierdzili swojej dobrej dyspozycji z meczu pucharowego. Przez długi okres gry piłkarze obu drużyn nie byli w stanie stworzyć sobie dobrej okazji. Wszystkie piłki posyłane w pole karne były wybijane przez obrońców lub wyłapywane przez bramkarzy. Impas przełamał w 29 minucie Wojciech Łuczak, który strzałem z pola karnego pokonał bezradnego Macieja Kikolskiego. Jeszcze przed przerwą, w doliczonym czasie gry prowadzenie Raduni po dośrodkowaniu z rzutu rożnego podwyższył Jonatan Straus. Pierwsza połowa zakończyła się dobrze odzwierciedlającym grę siedlczan wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

W drugiej połowie Pogoniści próbowali odwrócić losy spotkania. W 50 minucie po dośrodkowaniu byłego piłkarza Raduni, Damiana Szuprytowskiego z rzutu rożnego celne uderzenie z głowy oddał Michał Rutkowski, jednak obronił je bramkarz Kacper Tułowiecki. W 55 strzał Eryka Sobkowa obronił Kikolski. W 66 minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł Cezary Bujalski, ale został powstrzymany przez Tułowieckiego. Sześć minut później efektowną interwencję nogami za polem karnym zaliczył Kikolski. W tej samej minucie w boczną siatkę uderzył Wojciech Jakubik. Nadzieję na korzystny rezultat dla biało-niebieskich przywrócił w 77 minucie Nowak, który wykorzystał zgranie Macieja Wichtowskiego po centrze w szesnastkę. W 81 niecelnie uderzył Maciej Kołoczek. W doliczonym czasie gry dwie interwencje zaliczył Kikolski, najpierw po strzale Szymona Nowickiego, a potem po uderzeniu Jakuba Letniowskiego. Ostatnią szansę Pogoń miała w ostatniej minucie spotkania, gdy Tułowiecki obronił strzał Nowaka i późniejszą dobitkę. Spotkanie zakończyło się dla Pogoni zasłużoną porażką 1:2.

Po 16 kolejkach eWinner II ligi Pogoń zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, mając jeden punkt przewagi nad ostatnim Hutnikiem Kraków.

29 października o 14:00 Pogoń podejmie Kotwicę Kołobrzeg.

23.10.22, 14:00 – Stężyca

eWinner II liga: Radunia Stężyca – Pogoń Siedlce 2:1 (2:0)

Bramki: Wojciech Łuczak 29, Jonatan Straus 45+1 – Damian Nowak 77

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 4. Maciej Orłowski, 3. Tomasz Dejewski, 17. Jonatan Straus – 20. Marcel Górski (46, 14. Bartosz Zynek), 27. Jakub Letniowski, 2. Dmytro Baszłaj, 77. Wojciech Łuczak (90, 7. Cezary Sauczek), 10. Radosław Stępień (75, 21. Szymon Nowicki), 5. Wojciech Jakubik (84, 24. Adrian Rajski) – 23. Eryk Sobków (75, 28. Janusz Surdykowski).

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz (79, 98. Maciej Kołoczek) – 20. Cezary Bujalski (67, 29. Marcinho), 16. Jakub Sinior (46, 31. Ernest Dzięcioł), 99. Bartosz Wicenciak, 8. Kamil Włodyka (46, 7. Damian Szuprytowski), 10. Krystian Miś (46, 19. Maciej Wichtowski) – 9. Damian Nowak.

Żółte kartki: Marcel Górski 39, Dmytro Baszłaj 69, Wojciech Jakubik 78, Janusz Surdykowski 82, Maciej Orłowski – Tomasz Lewandowski 45+1, Michał Rutkowski 74, Damian Szuprytowski

Czerwona kartka: Damian Guzek (29, za dyskusję, na ławce)