wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Pogoń II zagrała na piątkę (multimedia)

Pogoń II zagrała na piątkę

MKP Pogoń II Siedlce pokonał na własnym boisku Jabłoniankę Jabłonna Lacka 5:0.

Trzech zawodników z kadry pierwszego zespołu zasiliło rezerwy w meczu z Jabłonianką.

Początek meczu nie obfitował w wiele sytuacji bramkowych. Gra toczyła się w środku pola i żadna ze stron nie potrafiła na dłużej zagościć pod bramką rywala. Worek z bramkami rozwiązał w 25 minucie powracający po kontuzji Paweł Łydkowski, który precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. W 36 minucie Pogoniści podwyższyli prowadzenie. Piotr Krasnodębski zagrał piłkę wzdłuż bramki, a tam akcję wykończył Wojciech Kisieliński.

Po zmianie stron Pogoniści dołożyli jeszcze trzy bramki. W 49 minucie Filip Grochala zdecydował się na strzał z dystansu i piłka zatrzepotała w siatce. Pięć minut później na listę strzelców wpisał się Marcel Grochowski pokonując bramkarza strzałem z kilkunastu metrów. Wynik ustalił Wiktor Koczkodaj, dobijając strzał Łydkowskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W Jabłoniance zagrali byli zawodnicy Pogoni: Piotr GośPiotr Krysiński i Paweł Piotrowski.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w sobotę 29 października o 12:00 z Józefovią w Józefowie.

23.10.22, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Decathlon V liga: Pogoń II Siedlce – Jabłonianka Jabłonna Lacka 5:0 (2:0)

Bramki: Paweł Łydkowski 25, Wojciech Kisieliński 36, Filip Grochala 49, Marcel Grochowski 54, Wiktor Koczkodaj 62

Pogoń II: 70. Dawid Smug – 17. Wiktor Koczkodaj, 14. Adam Lewkowski (69, 18. Bartosz Mlonek), 15. Paweł Łydkowski, 6. Adrian Czerski – 7. Wojciech Kisieliński (46, 77. Filip Grochala; 59, 21. Bartosz Komorowski), 22. Kacper Mitrzak (66, 19. Tomasz Borkowski), 2. Adrian Wrzosek, 9. Marcel Grochowski, 8. Piotr Krasnodębski – 28. Dawid Jastrzębski (46, 16. Paweł Szeląg)

Jabłonianka: 12. Łukasz Arczewski – 11. Wojciech Grądzki, 8. Maciej Ołtarzewski, 4. Kamil Strzała (59, 13. Cezary Cydejko), 18. Łukasz Buczyński – 9. Jacek Toczyski, 14. Paweł Rytel-Kuc, 16. Mateusz Zawadzki, 17. Paweł Piotrowski (59, 5. Daniel Toczyski), 10. Piotr Goś – 20. Piotr Krysiński

Żółte kartki: Wojciech Kisieliński 8, Marcel Grochowski 27, Paweł Szeląg 60, Tomasz Borkowski 84 – Maciej Ołtarzewski 24

Sędzia: Mateusz Brzeski (Warszawa)