W regionie: Czarna passa Jastrzębia. ŁDK bezlitosny w Żeliszewie (fotogaleria)

W meczu 11 kolejki Komnet Media ligi okręgowej Jastrząb Żeliszew przegrał na swoim boisku z drużyną ŁDK Łosice 1:6.

Starcie Jastrzębia Żeliszew z ŁDK Łosice było szansą na przełamanie po porażkach w poprzedniej kolejce. Ze względu na modernizację stadionu, drużyna ŁDK grająca do końca roku poza Łosicami, co prawda przegrała w Żelechowie z tamtejszym Sępem, ale w dużo większym dołku znajdował się Jastrząb. Ekipa prowadzona przez Pawła Trojeckiego po 5 kolejkach była liderem tabeli, jednak cztery ostatnie spotkania zakończone porażkami sprawiły, że akcje organizacji z gminy Kotuń drastycznie zaczęły spadać w dół.

Początek meczu należał do Jastrzębia, który był drużyną lepiej operującą piłką i stwarzającą nieco groźniejsze sytuacje niż przeciwnik. Gospodarze starali się utrudniać grę rywalowi stosując wysoki pressing, ale wszystko to miało sens tylko do 27 minuty. Trwającą czternaście minut egzekucję zapoczątkował Cezary Chraszcz. Skrzydłowy ŁDK dostał podanie na ósmy metr od Kacpra Wyrzykowskiego i pewnie dołożył nogę, otwierając wynik w tym spotkaniu. W 30 minucie po raz kolejny zaczęło się od Wyrzkowskiego który na szesnastce znalazł Macieja Szpurę, a ten przytomnie dograł do Łukasza Naumiuka, który mocnym strzałem po dłoniach Patryka Izdebskiego zdobył dla łosiczan drugą bramkę. Trzeci gol ŁDK zaczął się od zdecydowanego wejścia Pawła Sawtyruka, który wygrał stykową piłkę w środku pola, zszedł do skrzydła i dograł do Naumiuka, który w polu karnym z łatwością znalazł drogę do siatki. W 36 minucie po strzale Naumiuka, przy biernej postawie obrony Jastrzębia, uderzona z dystansu piłka znalazła się w okienku bramki gospodarzy. Dzieła zniszczenia dopełnił 5 minut później dopełnił Szpura, który ośmieszył obronę Jastrzębia odbierając piłkę obrońcom, tuż przed strzałem wkręcając w ziemię defensora i bramkarza gospodarzy. Najlepszą sytuację na bramkę kontaktową dla Jastrzębia miał w 40 minucie Michał Mularczyk, jednak jego dobitka z najbliższej odległości minęła bramkę ŁDK.

W drugiej połowie emocji było jak na lekarstwo. Pewni swego łosiczanie ustawili się niżej i kontrolowali sytuację, natomiast Jastrząb posiadał piłkę, ale nie miał żadnego pomysłu na odwrócenie losów meczu. W 64 minucie zdaniem sędziego Pawła Wrochny, Sawtyruk faulował przeciwnika w polu karnym, a gola dla Jastrzębia zdobył z rzutu karnego Radosław Szeląg. Zwycięstwo ŁDK przypieczętował duet Wyrzykowski – Szpura. Ten pierwszy wygrał pojedynek jeden na jeden z Łukaszem Krasnodębskim i wstrzelił piłkę na krótki słupek, ten drugi nabiegał w tempo i upolował tym samym swoją dziesiątą bramkę w tym sezonie ligowym.

W następnej kolejce Komnet Media ligi okręgowej Jastrząb Żeliszew wybierze się do Małkini Górnej na mecz z tamtejszym MKS (niedziela 30 października o godzinie 9), natomiast ŁDK Łosice zagra na boisku w Krzymoszach z Wilgą Miastków Kościelny (sobota 29 października o godzinie 13:30).

24.10.22, 15:30 – Żeliszew Podkościelny

Komnet Media liga okręgowa: Jastrząb Żeliszew – ŁDK Łosice 1:6 (0:5)

Bramki: Radosław Szeląg 64 (k) – Cezary Chraszcz 27, Łukasz Naumiuk 30, 34, 36, Maciej Szpura 41, 82

Jastrząb: 12. Patryk Izdebski (89, 1. Daniel Pazdyga) –  11. Mariusz Olszewski, 17. Mateusz Janeczek, 13. Jakub Strojek, 80. Łukasz Krasnodębski – 26. Marcin Kuć, 79. Maciej Pazdyga, 25. Radosław Szeląg (86, 10. Paweł Jóźwiak), 16. Michał Mularczyk, 8. Mateusz Stankiewicz – 23. Wałentyn Mychajłow (60, 7. Bartosz Wróblewski)

ŁDK: 33. Filip Podlipniak  – 2. Michał Niciporuk (46, 20. Paweł Bartoszuk), 23. Paweł Sawtyruk, 26. Przemysław Radziwonka, 13. Jakub Głuchowski (76, 3. Dominik Marczewski)- 11. Kacper Wyrzykowski, 17. Kamil Kasjaniuk (84, 24. Filip Izdebski), 8. Dawid Ułasiuk, 31. Łukasz Naumiuk (68, 19. Artur Zdun), 21. Cezary Chraszcz (46, 7. Mateusz Weśniuk) – 9. Maciej Szpura

Żółte kartki: Jakub Strojek 31 – Mateusz Weśniuk 61, Kamil Kasjaniuk 75

Sędzia: Paweł Wrochna (Siedlce)