Medalowe plony Bartnika w Kairze

Tomasz Bartnik zdobył tytuł mistrza świata w duecie z Karoliną Kowalczyk w konkurencji karabin 3 postawy MIX na dystansie 300 metrów oraz wicemistrza świata w karabinie leżąc na tym samym dystansie.

– Byliśmy w super dyspozycji – powiedział Bartnik z Legii Warszawa, ale trenujący w Siedlcach.

W meczu o złoto, w karabinie 3 postawy 300 m MIX, Polacy wygrali z fińskim duetem: Henną Viljanen i Aleksim Leppą dużą różnicą punktów 17:3. Trzecie miejsce zdobyli Austriacy: Olivia Hofmann, Bernhard Pickl.

Polski duet mistrzów dobrał Paweł Pietruk (Kaliber Białystok). To młody trener, który dopiero w tym roku zaczął pracę z zawodnikami polskiej kadry narodowej.

– Kluczowe mogło być to, że dobrze dobraliśmy sobie postawy, z których każdy z nas strzelał. Na pewno pomogło nam to w finale. Przy takiej dyspozycji i walce do końca zawsze będzie dobrze. Niezależnie od wyniku – dodał Bartnik.

Kilka godzin wcześniej Bartnik zdobył drugi tytuł wicemistrza świata. Tym razem w konkurencji karabinowej rozgrywanej w pozycji leżącej na dystansie 300 metrów. Pierwsze srebro wywalczył w weekend (w karabinie na 50 metrów z trzech postaw). To olimpijska konkurencja, więc Bartnik jednocześnie zdobył olimpijską kwalifikację na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.

źródło: własne / Polski Związek Strzelectwa Sportowego; foto: PZSS