wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Bez bramek z liderem (fotogaleria)

W debiucie Marka Saganowskiego Pogoniści zremisowali 0:0 z Kotwicą Kołobrzeg.

W pierwszej połowie piłkarze Pogoni odważnie nakładali pressing na wyżej notowanego rywala i mieli nad nim wyraźną przewagę. Już w 2 minucie spotkania po rajdzie na lewym skrzydle niecelnie uderzył Cezary Demianiuk. W 10 minucie jeden z piłkarzy Pogoni chybił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Trzy minuty później po indywidualnej akcji Krystiana Misia świetną okazję zmarnował Cezary Bujalski. W 21 minucie dobrej sytuacji po rzucie wolnym nie wykorzystał Damian Szuprytowski. Natomiast w 35 minucie po podaniu Demianiuka obok bramki uderzył Damian Nowak. Lider z Kołobrzegu przez większą część pierwszej połowy miał problem z wyjściem z własnej połowy boiska. Najgroźniejszą sytuację zawodnicy byłego trenera Pogoni, Marcina Płuski stworzyli w 31 minucie, gdy strzał Dominika Chromińskiego zza pola karnego pewnie obronił Maciej Kikolski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

W drugiej odsłonie spotkania obraz gry nie zmienił się znacząco, jednak biało-niebiescy byli w niej mniej konkretni. W 48 minucie uderzenie z rzutu wolnego obronił Kikolski. Pogoń najbliżej zdobycia bramki była w 88 minucie, gdy niecelny strzał z głowy oddał Nowak. Wynik bezbramkowy utrzymał się już do ostatniego gwizdka sędziego. Pogoniści mogą odczuwać niedosyt po dość dobrym meczu. W pierwszym spotkaniu po zmianie trenera widać było poprawę gry siedlczan, ale na pierwsze bramki za kadencji trenera Saganowskiego musimy poczekać. Po połowie sezonu eWinner II ligi Pogoń z 16 punktami na koncie zajmuje miejsce w strefie spadkowej drugoligowej tabeli.

5 listopada o 13:00 Pogoń podejmie rezerwy Zagłębia Lubin.

29.10.22, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Kotwica Kołobrzeg 0:0

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 10. Krystian Miś – 20. Cezary Bujalski (79, 99. Bartosz Wicenciak), 31. Ernest Dzięcioł, 8. Kamil Włodyka, 7. Damian Szuprytowski (79, 29. Marcinho), 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak

Kotwica: 99. Miłosz Garstkiewicz – 21. Michał Kozajda, 66. Piotr Witasik, 32. Robert Obst, 19. Sebastian Murawski, 3. Radosław Tuleja (99, 72. Sebastian Szczytniewski) – 8. Michał Cywiński (64, 97. Tomasz Kaczmarek), 7. Dominik Chromiński (65, 6. José Cabrera), 16. Josip Šoljić, 10. Paweł Łysiak (74, 17. Grzegorz Goncerz) – 25. Jakub Bojas (74, 9. Dawid Cempa)

Żółte kartki: Ernest Dzięcioł, Cezary Bujalski, Kamil Włodyka – Robert Obst, Josip Šoljić, José Cabrera, Michał Kozajda

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)