wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Józefovia minimalnie lepsza

Porażką 0:1 zakończyło się spotkanie Pogoni II w Józefowie z miejscową Józefovią.

Czterech zawodników z kadry II-ligowca wystąpiło w spotkaniu rezerw. Pauzował za kartki Marcel Grochowski.

W pierwszej połowie lepiej na boisku radzili sobie miejscowi. Po kilku nieudanych okazjach, w końcu gola dla gospodarzy strzelił Daniel Trzepałka, wykorzystując zgranie Jana Wojtasika. Józefovia mogła podwyższyć prowadzenie jeszcze przed przerwą, ale Jakub Malinowski trafił w słupek, a Ignacy Ognicha w poprzeczkę. Dla Pogoni szansę miał Patryk Rojek, który w sytuacji sam na sam nie pokonał Patryka Przybysza.

Druga połowa była bardziej wyrównana. Pogoniści dążyli do wyrównania i mieli na to okazje. W 55 minucie Rojek uderzył obok słupka, a w końcówce spotkania Szymon Mucha przelobował bramkarza, lecz piłka nie trafiła w światło bramki. Czerwoną kartkę będąc już na ławce rezerwowych ujrzał w 84 minucie Adam Lewkowski.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w niedzielę 6 listopada o 12:00 w Siedlcach z Energią Kozienice.

29.10.22, 12:00 – Józefów

Decathlon V liga: Józefovia Józefów – Pogoń II Siedlce 1:0 (1:0)

Bramka: Daniel Trzepałka 33

Józefovia: 98. Patryk Przybysz – 2. Mikołaj Adamiak, 4. Michał Macioszek (60, 99. Wojciech Migas), 5. Robert Rokicki, 7. Jan Wojtasik (75, 77. Dominik Dukalski), 10. Jakub Malinowski, 11. Ignacy Ognicha (60, 29. Miłosz Nowakowski), 16. Daniel Trzepałka, 19. Tobiasz Filochowski, 70. Stanisław Pawlak (75, 28. Michał Orowiecki), 72. Maciej Blechman

Pogoń II: 70. Dawid Smug – 6. Adrian Czerski (80, 99. Gabriel Orzełowski), 14. Adam Lewkowski (46, 21. Piotr Krasnodębski), 15. Paweł Łydkowski (68, 18. Bartosz Mlonek), 8. Szymon Mucha, 7. Wojciech Kisieliński (60, 77. Tomasz Wiewiórka), 22. Kacper Mitrzak (80, 19. Tomasz Borkowski), 2. Adrian Wrzosek, 16. Paweł Szeląg (46, 28. Adam Chojecki), 9. Patryk Rojek,  17. Wiktor Koczkodaj

Żółte kartki: Robert Rokicki 10, Stanisław Pawlak 30 – Adam Lewkowski 21, 84, Szymon Mucha 61

Czerwona kartka: Adam Lewkowski 84 (Pogoń II, za dwie żółte)

Sędzia: Jakub Majewski (Radom)