Mazovia strącona z fotela lidera (fotogaleria)

W meczu na szczycie forBET IV ligi mazowieckiej KS CK Troszyn wygrał 3:1 z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Po pięciu minutach gry pierwszą okazję stworzyli troszynianie. Kamil Majkowski oddał strzał, po którym piłka przeleciała nad poprzeczką. Mazovia odpowiedziała dopiero po kwadransie, kiedy Wojciech Trochim uderzył nad bramką z rzutu wolnego. W grze obu drużyn widoczna była nerwowość wynikająca zapewne ze stawki spotkania. Świetną okazję strzelecką miał w 23 minucie Wojciech Wocial, jednak jego strzał z głowy po centrze Igora Krasznewśkiego był zbyt lekki. W 31 minucie znowu próbował Majkowski, ale zabrakło mu precyzji. Kilka chwil później Pawło Ksionz przestrzelił z rzutu wolnego. Mazovia objęła prowadzenie w 43 minucie. Mińszczanie wyszli z kontrą po stałym fragmencie rywali. Prawą flanką popędził Ksionz, zagrał do środka, gdzie Edgardo Ruiz trącił piłkę przed Erykiem Więdłochą, futbolówka trafiła ostatecznie do Mateusza Bieniasa, który pokonał źle ustawionego golkipera gości. Jeszcze przed przerwą do wyrównania mógł doprowadzić Jakub Tyska, ale w 100-procentowej sytuacji uderzył nad poprzeczką.

W 59 minucie Mazovia powinna prowadzić 2:0, ale strzał Krasznewśkiego z dystansu zatrzymał się na spojeniu bramki rywali. To był ostatni dobry moment mińszczan na kilka minut. Między 62 a 70 minutą goście z Troszyna trafili trzykrotnie. Najpierw Michał Pragacz popisał się precyzyjnym uderzeniem, następnie Majkowski trafił pomimo presji ze strony obrońców, a wreszcie Jakub Tyska z bliska trafił po wyłożeniu Edgardo Ruiza. Do końca meczu nic się już nie zmieniło. Mazovii wyraźnie zabrało sił po godzinie gry, a rezerwowi nie byli w stanie wznieść drużyny na odpowiedni poziom. Po przegranej 1:3 KS CK Troszyn został liderem tabeli i ma dwa punkty przewagi nad Mazovią. Mińszczan goni tez Victoria Sulejówek, która traci tylko oczko.

5 listopada Mazovia zagra na wyjeździe z KS Raszyn.

29.10.22, 13:00 – Mińsk Mazowiecki

forBET IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – KS CK Troszyn 1:3 (1:0)

Bramki: Mateusz Bienias 43 – Michał Pragacz 62, Kamil Majkowski 67, Jakub Tyska 70

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 27. Jakub Zatorski (80, 29. Oliwier Jurczak), 2. Mateusz Bienias, 28. Łukasz Broź (73, 11. Rafał Słowik), 77. Igor Krasznewśkyj (83, 18. Hubert Kąca) – 22. Pawło Ksionz, 15. Mateusz Pędowski, 9. Wojciech Trochim (77, 16. Paweł Michalski), 10. Wojciech Wocial, 97. Eryk Więdłocha – 19. Michał Bondara

KS CK: 69. Władysław Stelmach – 91. Mateusz Sitek, 6. Bartosz Gąska, 18. Maciej Kotarba, 4. Artur Bajor – 10. Kamil Majkowski (82, 23. Filip Woźnica), 17. Edgardo Ruiz, 21. Mariusz Wierzbowski (85, 7. Kacper Bałas), 8. Michał Pragacz, 14. Jakub Tyska – 9. Kacper Matusiak (77, 77. Maciej Tyska)

Żółte kartki: Łukasz Broź 41, Wojciech Trochim 50, Igor Krasznewśkyj 69 – Artur Bajor 8, Kacper Matusiak 9, Mateusz Sitek 14, Michał Pragacz 19, Maciej Kotarba 36, Jerzy Zych (w przerwie), Bartosz Gąska 88

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)