Tak gra KPS. Efektowne zwycięstwo siedlczan (fotogaleria)

Siatkarze PSG KPS Siedlce poszli za ciosem. W siódmej kolejce I ligi pokonali przed własną publicznością Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0.

Siedlczanie mają ostatnio znakomitą passę. W poprzedniej kolejce wygrali na trudnym terenie z Avią Świdnik (3:2), która w czwartek pokonała jednego z faworytów rozgrywek – Gwardię Wrocław. Sobotnie spotkanie w Siedlcach poprzedziła minuta ciszy upamiętniająca Tomasza Wójtowicza, jednego z najwybitniejszych polskich siatkarzy, który kilka dni temu zmarł w wieku 69 lat.

Od początku do końca meczu siedlczanie dyktowali warunki gry. Gospodarze bardzo dobrze grali w przyjęciu, dzięki czemu rozgrywający Krzysztof Pigłowski miał pole do popisu i mógł swobodnie gubić blok rywali. Zawodnicy z Siedlec byli bardzo skoncentrowani i utrzymali ten stan przez wszystkie trzy sety.

W szeregach KPS nie było słabego punktu. Świetnie prezentowali się kapitan Damian Dobosz czy środkowy Jakub Strulak, który umiejętnie wykorzystywał swoje dobre warunki fizyczne. W pierwszym secie drużynie z Siedlec przydarzył się mały przestój w grze, jednak mimo to podopieczni Mateusza Grabdy pewnie wygrali partię do 21. Najskuteczniejszy w całym meczu okazał się tradycyjnie Przemysław Kupka, który zdobył 20 punktów.

29.10.22, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: PSG KPS Siedlce – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:21, 25:17, 25:18)

PSG KPS: 4. Kamil Długosz, 5. Krzysztof Pigłowski, 7. Damian Dobosz, 9. Mateusz Kufka, 10. Przemysław Kupka, 99. Jakub Strulak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 5. Piotr Fenoszyn 17. Kacper Wnuk

MVP: Krzysztof Pigłowski