piątek, 3 lutego 2023r.

W regionie: Gołąbek zagrał na szóstkę (fotogaleria)

ULKS Gołąbek wygrał 6:0 z niepokonanym do tej pory w meczach wyjazdowych Kolektywem Oleśnica.

Beniaminek z gminy Skórzec od pierwszej minuty kontrolował wydarzenia na boisku. W pierwszej połowie jedyny gol dla gospodarzy padł po centrze z rzutu rożnego uderzeniu Marcina Utnickiego i nieszczęśliwej interwencji Pawła Rucikowskiego. To nie była jedyna sytuacja ULKS, ale w innych strzegący dostępu do bramki Kolektywu Wojciech Jajszczak spisywał się bez zarzutu. Po stronie przyjezdnych swoich sił strzałami z dystansu próbował Kamil Stanisławowski, lecz bez wymiernego efektu.

Po zmianie stron worek z bramkami się rozwiązał. Na miano bohatera zasłużył Karol Kruszewski, który między 62 a 75 minutą uzbierał trzy gole. W przeszkodzie na drodze do klasycznego hat tricka stanął Jakub Ejsymont, który przedzielił trafienia kolegi z drużyny. Wynik na 6:0 w 79 minucie ustalił Michał Kruszewski.

5 listopada o 13:30 Kolektyw zagra u siebie z Wektrą Zbuczyn, zaś dokładnie dzień później zabrzmi pierwszy gwizdek w meczu Kosovia Kosów Lacki – ULKS Gołąbek.

30.10.22, 13:05 – Gołąbek

Komnet Media Liga Okręgowa: ULKS Gołąbek – Kolektyw Oleśnica 6:0 (1:0)

Bramki: Paweł Rucikowski 7 (s), Karol Kruszewski 62, 64, 75 (k), Jakub Ejsymont 68, Michał Kruszewski 79

Gołąbek: 99. Bartosz Pipowski – 7. Kamil Mamcarz (80, 15. Paweł Kobus), 96. Maciej Chmielewski, 11. Roman Bilinśkyj, 4. Mateusz Michalak – 20. Jakub Ejsymont, 8. Michał Czarczyński (46, 9. Patryk Skrzypek), 17. Michał Piotrowski (5, 10. Michał Kruszewski), 42. Damian Rytel, 21. Marcin Utnicki (74, 14. Michał Sulej) – 23. Karol Kruszewski (77, 6. Paweł Kiełczykowski)

Kolektyw (wyjściowy): 81. Wojciech Jajszczak – 2. Kacper Adamiak, 20. Piotr Adamiak, 8. Paweł Rucikowski, 15. Mariusz Rogala II – 7. Marcin Pilich, 5. Kamil Komar, 3, Karol Komar, 10. Kamil Stanisławowski, 6. Dominik Szostek – 17. Mateusz Ostolski

Żółta kartka: Kacper Adamiak 36

Sędzia: Łukasz Firus (Siedlce)