niedziela, 21 lipca 2024r.

Wicemistrzostwo Dołęgi w Nowym Tomyślu!

4 listopada w Nowym Tomyślu rozpoczęły się seniorskie mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Pierwszego dnia na medal, i to srebrny, spisała się Martyna Dołęga (WLKS Siedlce-Nowe Iganie).

W kategorii wagowej do 71 kg były dwie faworytki: 18-letnia Monika Marach (Tarpan Mrocza) oraz o rok młodsza siedlczanka. Główne kandydatki do złotego medalu długo czekały na dołączenie do konkursu rwania. Dołęga zaczęła od skutecznego wyrwania sztangi o wadze 89 kg. W drugiej próbie przegrała z ciężarem 92 kg, ale w trzeciej pokazała charakter i osiągnęła swój cel.

Marach rozpoczęła od ciężaru 97 kg. Po dwóch nieudanych próbach była jedną nogą nad przepaścią. Ostatecznie jednak zrobiła co powinna i objęła prowadzenie w konkursie z przewagą pięciu kilogramów nad Dołęgą.

W pierwszej próbie podrzutu Dołęga nie tylko pokonała ciężar 110 kg, ale jednocześnie zapisała się na kartach historii polskiej sztangi – żadna inna zawodniczka w jej wieku nie zdołała podrzucić 110 kg, ani osiągnąć w dwuboju 202 kg. Później siedlczanka wyśrubowała swoje rekordy do 114 kg w podrzucie i 206 kg w dwuboju. W międzyczasie Marach podrzuciła 113 kg, a tym samym zapewniła sobie mistrzostwo Polski.

Dołęga zaatakowała jeszcze 119 kg, dzielnie walczyła z ciężarem, ale okazał się on nieznacznie zbyt ciężki. Ostatecznie wywalczyła duże srebro za dwubój i małe srebro za rwanie i małe złoto za podrzut.

Ewelina Obłoza (WLKS) była siódma (70 kg+74 kg).

Brązowy medal, a w zasadzie trzy krążki w tym kolorze, w kat. 81 kg wywalczyła Olga Komorowska (WLKS). Jej wynik w dwuboju to 145 kg (63 kg+82 kg). W kat. 87 kg trzecia była Weronika Nowak (79 kg+98kg).

Sekcja żeńska WLKS była najlepsza w klasyfikacji drużynowej, zaś Dołęga zajęła trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji Sinclaira – 256,41 pkt.

Trenerami sekcji podnoszenia ciężarów w WLKS są Marcin Dołęga i Dawid Fertykowski.

 

źródło: własne; foto: zrzut ekranu

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;