Komplet na koniec rundy

Na zakończenie rundy jesiennej Pogoń III Siedlce pokonała w Sterdyni miejscową Zorzę 1:0.

Siedlczanie na mecz wyruszyli w 11-osobowym składzie. W pierwszej odsłonie Zorza mogła objąć prowadzenie, ale na posterunku był Ernest Zbieć. Ze strony Pogoni atakowali Jakub Dmowski i Filip Grochala, lecz zabrakło skuteczności.

W drugiej połowie padła jedyna bramka w spotkaniu. Grochala po indywidualnej akcji znalazł się sam na sam z bramkarzem i umieścił piłkę w siatce. Siedlczanie mieli kolejne szanse na podwyższenie prowadzenia, m.in. po okazjach Dmowskiego i Grochali oraz Bartosza Mierzejewskiego. Najbliżej gola była jednak Zorza, która na kwadrans przed końcem meczu nie wykorzystała rzutu karnego podyktowanego za faul Tomasza Borkowskiego. Jedenastkę obronił Zbieć, a dobitka rywali była niecelna.

Mecz z Zorzą był ostatnim w rundzie jesiennej. Pogoń III na półmetku rozgrywek zajmuje 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów.

05.11.22, 13:30 – Sterdyń

Keeza klasa B: Zorza Sterdyń – Pogoń III Siedlce 0:1 (0:0)

Bramka: Filip Grochala 63

W 75 minucie Michał Osipiak (Zorza) nie wykorzystał rzutu karnego (Ernest Zbieć obronił).

Pogoń III: 1. Ernest Zbieć – 28. Kuba Kania, 5. Bartosz Mlonek, 6. Gabriel Orzełowski, 99. Hubert Wrzosek, 31. Filip Kos, 7. Tomasz Borkowski, 4. Bartosz Mierzejewski, 14. Jakub Malinowski, 9. Filip Grochala, 10. Jakub Dmowski

Żółte kartki: Ołeh Durda 20 – Tomasz Borkowski 54

Sędzia: Kamil Majewski (Siedlce)