Pierwsza wygrana Sagana (fotogaleria)

W ostatnim ligowym meczu u siebie w 2022 roku Pogoń Siedlce wygrała 1:0 z rezerwami Zagłębia Lubin.

W pierwszą połowę spotkania Pogoń weszła z animuszem potwierdzającym dobrą dyspozycję na początku kadencji trenera Marka Saganowskiego. Już w 2 minucie w słupek bramki rezerw Zagłębia uderzył wracający do wyjściowego składu Marcinho. W 4 minucie bramkę ze spalonego po rzucie wolnym zdobył Przemysław Misiak. Dawie minuty później dwa razy piłkę z linii bramkowej biało-niebieskich wybijał Michał Rutkowski. W 11 minucie niecelny strzał głową po dośrodkowaniu Damiana Szuprytowskiego oddał Tomasz Lewandowski. W 17 minucie bramkę dającą prowadzenie po strzale z efektownej przewrotki zdobył Damian Nowak. Jest to już 9 bramka najlepszego strzelca Pogoni w tym sezonie ligowym.

W 29 minucie znany z ekstraklasowych boisk Arkadiusz Woźniak zablokował strzał Cezarego Demianiuka. W 32 minucie niecelnie uderzył Bartosz Wicenciak, natomiast w 35 kolejną okazję zmarnował Nowak po dośrodkowaniu Nikodema Fiedosewicza. Pod koniec pierwszej połowy dobrą okazję miało Zagłębie, ale Cheikhou Dieng uderzył w oba słupki bramki Macieja Kikolskiego. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Pogoni 1:0, nie odzwierciedlającym w pełni wysokiego poziomu gry siedlczan w tym meczu.

Na początku drugiej połowy udaną interwencję zaliczył Kikolski. Pogoń kolejną sytuację bramkową stworzyła w 50 minucie, ale nie wykorzystał jej Szuprytowski. W 52 minucie ponownie interweniował Kikolski. Cztery minuty później niecelnie głową uderzył Nowak, a w 63 minucie w boczną siatkę trafił Demianiuk. Natomiast w 75 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał Lewandowskiego obronił bramkarz drużyny gości. W ostatnich kilkunastu minutach gospodarze grali na utrzymanie korzystnego rezultatu. Ostatecznie udało im się wytrzymać wszystkie ataki Zagłębia i odnotować pierwsze zwycięstwo w czasach trenera Saganowskiego.

Cały czas widać zmianę nastawienia Pogonistów po zmianie trenera. Drużyna pressuje zdecydowanie bardziej niż za kadencji Damiana Guzka. Pozytywem jest także brak straconej bramki w dwóch pierwszych spotkaniach nowego szkoleniowca. Po tym zwycięstwie Pogoń ma na koncie 19 punktów i przynajmniej chwilowo wyszła ze strefy spadkowej tabeli eWinner II ligi.

W końcówce ligowy debiut w barwach Pogoni zanotował Marcel Grochowski.

W 19 kolejce Pogoniści zagrają przy Konkwiktorskiej w Warszawie. Mecz z Polonią odbędzie się 13 listopada o 13:00. Wcześniej, bo 10 listopada o 17:30, Pogoń podejmie Resovię w ramach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

05.11.22, 13:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Zagłębie II Lubin 1:0 (1:0)

Bramka: Damian Nowak 17

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 29. Marcinho, 31. Ernest Dzięcioł (90+4, 16. Jakub Sinior), 99. Bartosz Wicenciak (85, 98. Maciej Kołoczek), 7. Damian Szuprytowski (70, 6. Mateusz Piotrowski), 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (90+4, 14. Marcel Grochowski)

Zagłębie II: 1. Michał Matys – 2. Arkadiusz Woźniak, 3. Milan Posmyk, 4. Michał Bogacz, 5. Kamil Sobczak – 7. Jakub Kolan, 6. Mateusz Kizyma, 8. Dawid Pakulski (81, 18. Mateusz Chmarek), 10. Saša Živec (66, 16. Kacper Terlecki), 11. Cheikhou Dieng (76, 17. Kacper Masiak) – 9. Rafał Adamski (80, 19. Wojciech Szafranek)

Żółte kartki: Przemysław Misiak 13, Ernest Dzięcioł 51, Bartosz Wicenciak 81, Nikodem Fiedosewicz 90 – Jakub Kolan 18, Michał Bogacz 69

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)