Nowy lider lepszy od Pogoni II (fotogaleria)

Nowy lider lepszy od Pogoni II

Pogoń II Siedlce uległa na własnym boisku Energii Kozienice 0:2.

Dziewięciu zawodników z kadry II-ligowca wzmocniło rezerwy na mecz z czołową drużyną Decathlon V ligi.

Początek meczu to badanie sił z obu stron. W 18 minucie Adrian Wrzosek sfaulował w polu karnym napastnika gości i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Michał Kucharczyk. Do końca pierwszej połowy z obu stron były szanse na zmianę rezultatu, jednak zabrakło dokładności. Po zmianie połów gra głównie opierała się na walce w środkowej części boiska. W 61 minucie Bartłomiej Książek wpadł z piłką w pole karne, przytomnie zagrał do Piotra Czerwińskiego, a ten dopełnił formalności podwyższając prowadzenie. Pogoniści próbowali odmienić losy spotkania, jednak nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji. W końcówce gospodarzy mógł dobić Czerwiński, ale przegrał pojedynek sam na sam z Jakubem Kowynią.

Kolejny mecz Pogoń II rozegra w niedzielę 13 listopada o 13:00 z GKS w Jedlińsku.

06.11.22, 12:25 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Decathlon V liga: Pogoń II Siedlce – Energia Kozienice 0:2 (0:1)

Bramki: Michał Kucharczyk 18 (k), Piotr Czerwiński 61

Pogoń II: 97. Jakub Kowynia – 31. Maciej Kołoczek, 22. Adrian Wrzosek, 15. Paweł Łydkowski (62, 88. Tomasz Wiewiórka), 17. Adrian Czerski – 9. Wojciech Kisieliński, 34. Mateusz Piotrowski (75, 18. Kacper Mitrzak), 70. Kacper Stankiewicz (55, 20. Wiktor Koczkodaj), 16. Jakub Sinior (75, 55. Paweł Szeląg), 21. Szymon Mucha – 11. Marcel Grochowski

Energia: 77. Michał Majos – 26. Krzysztof Walisiewicz, 15. Michał Lament, 4. Bartłomiej Janiszewski, 25. Władysław Dokukin – 10. Piotr Czerwiński, 28. Hubert Śliwiński (75, 22. Kamil Sztyber), 6. Mateusz Midziołek, 9. Eugeniusz Kołodziejczyk (70, 23. Jakub Kartasiński) – 7. Bartłomiej Książek (81, 21. Filip Maciąg), 11. Michał Kucharczyk

Żółte kartki: Adrian Wrzosek 49, Kacper Mitrzak 89 – Bartłomiej Janiszewski 24, Filip Maciąg 87, Michał Lament 90+2

Sędzia: Jakub Lewandowski (Warszawa)