W regionie: Armia przezimuje jako lider (fotogaleria)

W meczu na szczycie siedleckiej Klasy B Armia Żelków zremisowała 1:1 z Santorynem Nowinki.

Pierwsza połowa zdecydowania dla Armii. Piłkarze Łukasza Guzowskiego mieli sporo okazji, ale wykorzystali tylko jedną. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy żelkowian do mistrzostwa jesieni przybliżył Krzysztof Karasiński.

W drugiej połowie Santoryn rozkręcał się z minuty na minutę. W 83 minucie po centrze Mateusza Balceraka z rzutu rożnego gola strzelił Damian Zaręba. Najlepszy strzelec Santorynu miał jeszcze jedną szansę, ale po jego strzale z dystansu piłka nieznacznie minęła bramkę. Armia kończyła w dziesiątkę, ale miała piłkę meczową po kornerze. Piłka odbiła się od Mateusza Gizy i jakimś cudem nie wpadła do siatki. Skończyło się remisem 1:1.

Armia spędzi zimę na fotelu lidera Klasy B. Reprezentant gminy Siedlce ma punkt przewagi nad Santorynem.

06.11.22, 13:00 – Gołąbek

Keeza Klasa B: Armia Żelków – Santoryn Nowinki 1:1 (1:0)

Bramki: Krzysztof Karasiński 39 – Damian Zaręba 83

Armia: 30. Patryk Karasiński (72, 29. Adam Dzik) – 24. Marcin Dąbrowski, 8. Łukasz Mazur, 24. Krzysztof Karasiński, 14. Kamil Tomas – 2. Jakub Niegowski (78, 23. Tomasz Kaczorek), 11. Bartosz Wojewódzki, 21. Piotr Księżpolski, 16. Karol Niegowski, 19. Bartosz Talacha (70, 9. Jakub Ostrowski) – 7. Marcin Izdebski

Santoryn: 92. Maciej Denoch – 2. Karol Królikowski (75, 17. Mateusz Giza), 3. Dominik Czarnogórski, 10. Michał Rolek, 21. Adrian Jarząbek (75, 20. Kamil Pielech) – 7. Mateusz Balcerak (85, 8. Łukasz Kamiński), 11. Sebastian Dąbkowski (72, 5. Arkadiusz Woźniak), 18. Wołodymyr Łewyćkyj, 9. Sebastian Więch (55, 28. Przemysław Salwin) – 4. Grzegorz Powierża (70, 23. Miłosz Kozak), 19. Damian Zaręba

Żółte kartki: Jakub Ostrowski 77, 84

Czerwona kartka: Jakub Ostrowski 84 (Armia, za dwie żółte)

Sędzia: Arkadiusz Wróbel (Siedlce)