wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Wilki poskromione przez UKS Basket

UKS Basket Siedlce wygrał 92:51 z radzymińskimi Wilkami.

Tym razem siedlczanie nie dobili w domowym meczu do setki, ale i tak ich wygrana była pewna od pierwszej do ostatniej minuty. Pierwsza kwarta wygrana 25:6 pokazała najpełniej ile dzieli obie drużyny. Druga i trzecia kwarta były bardziej wyrównane, ale czwarta ponownie była zdecydowanie jednostronna. Koszykarze Rafała Sobiły finalnie wygrali 92:51.

Mecz miał wyjątkowy charakter dla sędziego Mariusza Lizaka, który już od 40 lat jest rozjemcą meczów koszykarskich. W prowadzeniu zawodów pomagał mu międzynarodowy arbiter Michał Proc.

13 listopada o 18:00 UKS Basket zagra w Wołominie ze SPEED sportem.

06.11.22, 18:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

III liga: UKS Basket Siedlce – Wilki Radzymin 92:51 (25:6, 19:17, 20:17, 28:11)

Basket: 9. Tomasz Gustołek 22, 10. Tomasz Wróbel 18, 8. Kamil Kalicki 16, 5. Sławomir Wasilewski 13, 14. Krzysztof Kania 10, 4. Błażej Grochowski 5, 11. Władysław Stańczuk 5, 13. Aleksander Kielak, 6. Krzysztof Księżopolski