sobota, 4 lutego 2023r.

I Resovii nie ma po golu Nikodema (fotogalerie)

W meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski siedlecka Pogoń w pełni zasłużenie wygrała z Resovią i po raz drugi w historii awansowała do najlepszej ósemki!

W pierwszej połowie spotkania obie drużyny prezentowały wyrównany poziom. W 8 minucie celny strzał obroniony przez Nikodema Sujeckiego po dośrodkowaniu Nikodema Fiedosewicza oddał Damian Nowak. Minutę później najlepszy strzelec Pogoni uderzył niecelnie zza pola karnego. W 14 minucie interwencję po strzale gości zaliczył Jakub Kowynia. Kolejną okazję Resovia miała w 24 minucie, ale niecelnie uderzył kapitan Bartłomiej Wasiluk. W 26 minucie obok bramki gości po dobrym rozegraniu z Cezarym Demianiukiem strzelił Fiedosewicz. Tuż przed przerwą po uderzeniu Pawła Wojciechowskiego ponownie interweniował Kowynia. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie meczu piłkarze Pogoni w dalszym ciągu grali skutecznie w obronie i szukali swoich szans w ataku. W 73 minucie kolejną interwencję po strzale Wojciechowskiego zaliczył Kowynia. Pogoni przez długi czas brakowało konkretów pod bramką rywala i wydawało się, że czeka nas dogrywka. Wtedy jednak Pogoniści wyprowadzili decydujący cios. W pole karne spod linii końcowej boiska dośrodkował Demianiuk, a akcję strzałem głową wykończył Fiedosewicz. W ostatnich minutach siedlczanie nie cofnęli się pod swoją bramkę, by bronić korzystnego rezultatu, lecz szukali kolejnych trafień. Nowakowi udało się nawet zdobyć bramkę nieuznaną z powodu spalonego. Resovia ostatnio okazję miała w 88 minucie, gdy z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Bartłomiej Eizenchart.

Wynik nie zmienił się już do końca spotkania i w ten sposób Pogoń pokonała trzeciego pierwszoligowca w tym sezonie rozgrywek Fortuna Pucharu Polski i po raz pierwszy od sezonu 1997-98 oraz drugi raz w historii awansowała do ćwierćfinału. Ten mecz potwierdził dobrą dyspozycję piłkarzy Marka Saganowskiego. W trzecim spotkaniu za kadencji tego szkoleniowca drużyna z Siedlec wciąż nie straciła ani jednej bramki. Świetnie spisująca się obrona siedlczan całkowicie zneutralizowała dobrze znanego siedleckiej publiczności Macieja Górskiego, byłego piłkarza Pogoni, który w poprzednim sezonie został w jej barwach wicekrólem strzelców eWinner II ligi. Tak grająca Pogoń daje jej fanom nadzieję na dobre występy w dalszej części sezonu.

W ostatnim meczu o stawkę w 2022 roku Pogoń zagra w Warszawie z Polonią – 13 listopada o 16:00.

10.11.22, 17:30 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Fortuna Puchar Polski: Pogoń Siedlce – Resovia 1:0 (0:0)

Bramka: Nikodem Fiedosewicz 79

Pogoń: 97. Jakub Kowynia – 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 19. Maciej Wichtowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 29. Marcinho (63, 20. Cezary Bujalski), 99. Bartosz Wicenciak, 31. Ernest Dzięcioł, 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak.

Resovia: 91. Nikodem Sujecki – 4. Rafał Mikulec (76, 11. Daniel Morys), 5. Dawid Kubowicz, 87. Ruben Hoogenhout, 42. Bartłomiej Eizenchart – 98. Kamil Antonik, 99. Bartosz Kwiecień (85, 20. Radosław Bąk), 6. Bartłomiej Wasiluk, 9. Paweł Wojciechowski (85, 23. Miłosz Kałahur), 90. Pedro Vieira – 16. Maciej Górski.

Żółte kartki: Damian Nowak 20 – Rafał Mikulec 30, Bartłomiej Wasiluk 37, Bartosz Kwiecień 83, Ruben Hoogenhout 90+2, Daniel Morys 90+3

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa 0:1

Mecz Sandecja Nowy Sącz – Śląsk Wrocław został przerwany w trakcie serii rzutów karnych przy stanie 2-2 pd. k. 1-2 – gospodarze zrezygnowali z dalszej gry. Później zweryfikowany jako 0:3 (wo).

autor: Aleksander Cieciora