Derbowa porażka KPS Siedlce

W dziewiątej kolejce I ligi siatkarze PSG KPS Siedlce przegrali na wyjeździe z Legią Warszawa 1:3.

W poprzedniej kolejce podopieczni Mateusza Grabdy po wyrównanym meczu przegrali z Gwardią Wrocław 1:3. W każdym secie emocji nie brakowało, a o zwycięstwie jednej bądź drugiej drużyny decydowały detale. W sobotę zawodnicy z Siedlec rywalizowali z Legią Warszawa, która w poprzednim sezonie była czarnym koniem rozgrywek. W obecnych rozgrywkach wojskowym wiedzie się już zdecydowanie słabiej.

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie siedlczanie ten pojedynek. Drużyna z Warszawy przystąpiła do tego meczu z serią czterech porażek z rzędu, jednak przełamanie stołecznych nastąpiło w sobotni wieczór. W szeregach Legii skuteczni byli Bartosz Stępień i Bruno Romanutti, którzy zdobyli łącznie 35 punktów dla gospodarzy. Przełamanie PSG KPS nastąpiło w trzecim secie, w którym zawodnicy z Siedlec triumfowali 25:23 po skutecznym ataku Jakuba Strulaka. Niestety w czwartym secie gospodarze ponownie przejęli kontrolę nad spotkaniem i pewnie wygrali 25:16.

12.11.22, 18:00 – Warszawa

Tauron I liga: Legia Warszawa – PSG KPS Siedlce 3:1 (25:20, 25:21, 23:25, 25:16)

PSG KPS: 1. Adrian Kopij 4. Kamil Długosz, 6. Piotr Fenoszyn, 9. Mateusz Kufka, 17. Kacper Wnuk, 77. Radosław Szczeciński i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 5. Krzysztof Pigłowski, 7. Damian Dobosz, 10. Przemysław Kupka, 13. Michał Gołębiowski, 99. Jakub Strukak i 11. Adrian Potera (libero)

MVP: Kamil Szewczyk (Legia)