Kolejna wygrana Pogoni (fotogaleria)

W ostatnim oficjalnym meczu w 2022 roku Pogoń Siedlce pokonała Polonię Warszawa 1:0.

W pierwszej połowie spotkania obie drużyny prezentowały wyrównany poziom. Pogoni znów zależało na szybkim zdobyciu bramki dającej prowadzenie. W 16 minucie z rzutu wolnego obok bramki Macieja Kikolskiego uderzył kapitan Polonii, Łukasz Piątek. Pogoń wyszła na prowadzenie w 24 minucie, gdy piłkę po wybiciu dośrodkowania przez obrońcę do siatki skierował grający z numerem 24 Przemysław Misiak. Jest to pierwsza w zawodowej karierze bramka 19-letniego wychowanka Pogoni. W 33 minucie niecelnie uderzył Bartosz Wicenciak. Kolejną okazję Pogoń miała już minutę później, ale świetnego podania Cezarego Demianiuka nie wykorzystał Damian Nowak. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1 dla siedleckiej Pogoni.

W drugiej części meczu czarne koszule zamknęły biało-niebieskich na ich połowie. Pogoń pokazała jednak, że w czasach trenera Marka Saganowskiego potrafi się także skutecznie bronić. W 49 minucie Kikolski obronił strzał Marcina Kluski. W 55 i 78 minucie niecelnie uderzał Michał Fidziukiewicz, król strzelców poprzedniego sezonu eWinner II ligi. W 81 kolejną interwencję zaliczył Kikolski. Pogoń w końcówce miała szanse na podwyższenie prowadzenia. W 89 minucie strzał Mateusza Piotrowskiego z dystansu obronił bramkarz Michał Brudnicki. Natomiast już w doliczonym czasie gry niecelnie z pola karnego uderzył Demianiuk. Ostatnią okazję dla Polonii miał Krystian Pieczara, ale jego strzał obronił Kikolski. Spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem drużyny z Siedlec.

Za Pogonią kolejny, już trzeci z rzędu mecz wygrany 0:1. Po 4 meczach za kadencji trenera Saganowskiego Pogoń nie straciła ani jednej bramki. Nowy szkoleniowiec zgodnie ze swoimi zapowiedziami poprawił grę siedleckiej defensywy. Był to ostatni mecz rundy jesiennej sezonu 2022-2023. Pogoń kończy tę rundę na 12 miejscu w tabeli z 22 punktami na koncie. Trener Saganowski po zaledwie 3 meczach ligowych przeniósł ją na tę pozycję z miejsca ostatniego. Zarówno wyniki jak i styl gry pokazują, że zatrudnienie go na tym stanowisku było bardzo dobrą decyzją i Pogoń może z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Runda rewanżowa wystartuje w ostatni weekend lutego. Zanim do tego dojdzie Pogonistów czeka roztrenowanie oraz okres przygotowawczy przepleciony sparingami. W listopadzie siedlczanie rozegrają jeszcze test-mecze z reprezentacją Polski do lat 18 oraz Legią II Warszawa.

13.11.22, 16:00 – Warszawa

eWinner II liga: Polonia Warszawa – Pogoń Siedlce 0:1 (0:1)

Bramka: Przemysław Misiak 24

Polonia: 1. Michał Brudnicki – 29. Wojciech Fadecki, 5. Eryk Mikołajewski, 23. Filip Arak (77, 19. Mykyta Wasin), 32. Adam Pazio, 46. Jakub Wawszczyk (77, 22. Bartosz Biedrzycki) – 70. Michał Bajdur (73, 10. Krystian Pieczara), 28. Łukasz Piątek (68, 16. Krzysztof Koton), 66. Maciej Kowalski-Haberek, 7. Marcin Kluska – 9. Michał Fidziukiewicz

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 19. Maciej Wichtowski, 26. Michał Rutkowski (87, 98. Maciej Kołoczek) – 29. Marcinho (64, 20. Cezary Bujalski), 31. Ernest Dzięcioł, 7. Damian Szuprytowski (64, 8. Kamil Włodyka), 99. Bartosz Wicenciak (77, 6. Mateusz Piotrowski), 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak

Żółte kartki: Eryk Mikołajewski 23, Filip Arak 44, Adam Pazio 84 – Ernest Dzięcioł 45+2, Michał Rutkowski 86, Cezary Demianiuk 90+4

Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk)