sobota, 30 września 2023r.

Najlepszy sposób na świętowanie niepodległości (multimedia)

W Kotuniu po raz kolejny aktywnie świętowano niepodległość. Na terenie gminy odbył się rajd rowerowy oraz biegi uliczne.

– Z roku na rok staramy się rozwijać imprezy organizowane w gminie Kotuń. Zgodnie i skutecznie współpracujemy ze stowarzyszeniem Skórzec Biega. Tomek Skóra zdążył się już zadomowić w naszej gminie. W tym roku odbyły się trzy imprezy rowerowo-biegowe. Zaczęliśmy w Nowej Dąbrówce, później spotkaliśmy się 1 maja, a na koniec impreza niepodległościowa – mówił wójt gminy Kotuń, Grzegorz Góral.

Jako pierwsi na prawie 30-kilometrową trasę wyruszyli kolarze. Pierwsze dwa kilometry zostały potraktowane jako przejazd honorowy, zaś po ich przejechaniu doszło do prawdziwego ścigania. Najlepsi pokonali rajd w czasie poniżej 47 minut. Wygrał Piotr Chromiński przed Sebastianem Dudą (Triathlon Siedlce Club) oraz Zbigniewem Podstawką. Wśród pań najlepsza okazała się Aneta Wiśniewska z Mrozów. Kolejne miejsca przypadły reprezentantkom Kotuńskiej Grupy Rowerowej – Kindze Kamińskiej i Katarzynie Filim.

– Frekwencja stoi na wysokim poziomie. Wiele osób skorzystało z naszego zaproszenia. Cieszymy się, że poprzez aktywność możemy upamiętniać różnego rodzaju rocznicę, wydarzenia czy uroczystości. Chyba nie ma lepszego sposobu niż aktywność fizyczna na kultywowanie tradycji i historii – przyznał wójt gminy Kotuń.

Biegi uliczne dzieci odbyły się w dwóch kategoriach. Centralnym punktem aktywnego dnia w Kotuniu był bieg główny oraz marsz nordic walking. Biegacze i kijkarze mieli do pokonania 6,5 km.

WYNIKI BIEGU

Kobiety – open

1. Iwona Wierzbicka
2. Agnieszka Hołubiec (Yulo Run Team Siedlce)
3. Renata Grzechnik (MKB Dreptak)

Mężczyźni – open

1. Paweł Czyżkowski (OS ŻW)
2. Adam Wasilewski (Team 7:30)
3. Piotr Mierzejewski (Yulo Run Team Siedlce)

WYNIKI NW

Kobiety

1. Jolanta Zapałowska (Slow Jogging Siedlce)
2. Katarzyna Jarek
3. Agnieszka Rejowska (NoWi Siedlce)

Mężczyźni

1. Arkadiusz Zdanowicz (RDB Krysiuk Mińsk Mazowiecki)
2. Waldemar Danielski (trenujenordicwalking)
3. Paweł Pietruczanis (Aktywni Węgrów)

WYNIKI

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

No to dobrze że coś takiego takiego się odbywa przymajmniej się nie nudzą bo wsiedlcach sitnik nue wyklada na to pieniędzy natakieie imprezy bo ma to wdupie

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;